امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سفرنامه تور آفریقای جنوبی
#1
ما با یک تور 9 روزه راهی کشور اسرار آمیز آفریقای جنوبی شدیم .میدونستم که تور آفریقا قطعا یکی از بهترین تجربه هام خواهد شد ولی نه تا این حد.ژوهانسبرگ :
روز اول : 
ساعت 6 صبح به فرودگاه ژوهالنسبرگ رسیدیم . و پس از تحویل گرفتن اتاق هایمان در هتل Radisson Blu کمی استراحت کردیم و بعد به گشت و گذار و دیدن جاهای دیدنی ژوهانسبرگ رفتیم مثل دهکده فرهنگی لسدی ، میدان ماندلا ، موزه آپارتاید ، پارک شیرها ، تاون شیپ ، باغ گلها ، پارک تفریحی گلد ریف و معدن طلا ، مونت کازینو
دهکده فرهنگی لسدی : در این دهکده با آداب و رسوم قبایل بومی آفرسیقا آشنا شدیم یه دیده بان داشنن که ورود ما رو بهشون خب میداد و هر قبیله با لحجه و زبان خودش جلو میومد و شروع میکرد به توضیح دادن آداب و رسومشون و بعد از اون نوبت به ساز و آواز محلی ها میشد و نوبت قبیله دیگر سان سیتی :
روز اول : 
فردا صبح بعد از جمع شدن گروه همگی با اتوبوس به سمت شهر سان سیتی که در دو ساعتی ژوهانسبورگ قرارداد و اولین مقصد سفرمان بود حرکت کردیم.
طبق برنامه تور قرار بود 2 شب در سان سیتی بمانیم .سان سیتی مرکز تفریحات آفریقای جنوبی است . شهر سان سیتی شهری بود در میان جنگل و حیات وحش. هوا در سان سیتی خیلی غیر پیش بینی بود یکباره باران شدیدی میگرفت و پس از لحظاتی آفتابی میشد (چتر همراه داشته باشید ) .در سان سیستی تفریحات زیادی وجود دارد که با ثبت نام در این تورها میتوانی برای دو روز خودت برنامه ریزی کنی ماهم در محبوبترین تور ثبت نام کردیم تور سافاری آفریقای جنوبی بود که با کامیون وارد جنگل میشدیم و حیوانات را در محل زندگی خودشان میدیدیم .
روز دوم : به welcome center که موسسه برگزاری تفریحات در سان سیتی بود رفتیم و در تور غذا دادن به فیل ها هم ثبت نام کردیم . بعد از اون راهی تور شدیم برای ورود باید از پلی عبور میکردیم که دو طرفش مجسمه های فیل های بزرگ و زیبایی بود و هر نیم ساعت هم صدای غرش فیل وشیر میامد و زمین شروع به لرزیدن میکرد و چشمان مجسمه ها قرمز میشد و بخار فضا رو میگرفت خلی جالب بود و میتونم بگم شروع سفر خوبی داشتیم انتهای پل هم به دره امواج ختم میشد که موج های مصنوعی داشت که تا 1 و نیم متری بالا میومد .سفرنامه آفریقای جنوبی طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت موکت کفپوش لمینت 
نهار :
برای نهار به رستوران nandos که یک رستوران زنجیره ای در سراسر دنیاست و شعبه اصلی آن مربوط به آفریقای جنوبی بود رفتیم غذاهایی با سس های فوق العاده هنوز طعم لذیذ این غذاها رو به خاطر دارم ما برای نهار مرغ با سس پرتقال خوردیم که حتما پیشنهاد میکنم.
ساعت نزدیک 4 بود و طبق برنامه نوبت غذا دادن به کروکدیل ها بود گمون نکنید که مثل باغ وحش های خودمون حیوانات در یک محفظه شیشه ای در فاصله یه متری هستند و یک دریچه کوچیک برای غذا دادن وجود دارد . نه !!!! کروکدیل ها پشت نزده ای چوبی در یه متری در یک قدمی ما بودند!!! و بسیار گرسنه !!! این پارک 7000کروکدیل دارد. جنگل :
روز چهارم وقت دیدن حیوانات بود .برای دیدن حیوانات بهترین زمان صبح زود بود که همه ی حیوانات برای شکار از خونه هاشون بیرون اومدن به همین خاطر ما هم 5 صبح راه افتادیم. در آفریقا کلمه Big five (بیگ فایو)را زیاد می شنویم که به 5 حیوان بزرگ حیات وحش آفریقا گفته میشود : کرگدن ، پلنگ، شیر، فیل و بوفالو که در پیلانزبرگ می توانستی این 5 تا را ببینی .
ساعت 11 بود که برای غذا دادن به فیل ها راه افتادیم فیلها از بیرون و از روی تراس خرطوم هایشان را برای ایجاد ارتباط به طرفت بلند میکردن تا نازشون کنی و آنها تو را لمس میکردن.[تصویر:  Big-Five-Animals-In-South-Africa.jpg]کیپ تاون :
طبق برنامه تور قرار بود 5 شب باقیمانده را در کیپ تاون سپری کنیم.
کیپ تاون قلب گردشگری آفریقاست و جایی با این همه زیبایی روی کره زمین باور کردنی نیست.
روز اول : تور شهری
روز اول قرار بود با تور شهری از زیبایی های شهر دیدن کنیم. و به باغ گلها رفتیم هوا بسیار عالی و دل انگیز بود بعد از اون از کنار دو تپه لاین هد ( به شکل سر شیر ) و سیگنال هیل گذشتیم برای ناهار به کنار هتل KFC رفتیم
بعد از ظهر به منطقه مشهور واتر فرانت ( V&A water front) رفتیم. اسکله،ورزشهای آبی، رستورنهای متنوع ،مرکز خرید ، وزمین بازی بچه ها ،آمفی تئاتر رو باز از گوشه و کنارش صدای موسیقی و اجرای های متنوع میامد خیلی شیک و مرتب بود از نظر خرید بهتون بگم که خیلی مراکز خرید شیک و خوبی داشت ولی قیمتهاشون کمی بالا بود یه چرخ و فلک بلند هم داشت که میتونستی باهاش شهر و ببینی.
یکی از سوغاتی های معروف آفریقای جنوبی چای Rooibos که انتی اکسیدان و خیلی خاصیت داره لیدر گفت که بهترین جا برای خرید این چای هیمن water front و من که عاشق طعم عالی و خواص فوق العاده این چایی شده بودم حسابی خرید کردم.[تصویر:  %D8%B3%D9%88%D8%BA%D8%A7%D8%AA%205.jpg]
روز دوم : 
روز بعد همگی راهی هوت بی (hout bay) شدیم اسکله ای با چشم اندازی بسیار زیبا که با قایق ها و کشتی های لوکس پهلو گرفته اش منظره بسیار زیبایی پیدا کرده بود.و بعد سوار یکی از کشتی ها شدیم و به جزیره فک های دریایی شدیم تا چشم کار میکرد جزیره پر از فک های دریایی بود.[تصویر:  Hout%20Bay%20Harbour%20DLP.jpg]
بعد از اون به منطقه اعیان نشین کیپ تاون رفتیم با ویلاها و ماشین هایی لوکس و گران قیمت.
بعد از اون به پیچ و خم های دماغه امید نیک رفتیم که کمی شبیه جاده کندوان خودمون بود سر راه به مزرعه شتر مرغ رفتیم و به شتر مرغ ها غذا دادیم و از اونجا تخم شتر مرغ تزیین شده خریدیم قیمت تخم شتر مرغ های تزیین شده خیلی بالا بود و از طرفی مدام استرس داشتم که این تخم ظریف نشکنه ولی نمیشد این سوغاتی بسیار زیبا رو نخرید.
بعد از اون به سمت طبیعت زببای دماغه امید نیک راه افتادیم اگه بخوام براتون از اسم این دماغه بگم جریانش اینه که تا مدت ها اسم این دماغه دماغه طوفان بود به خاطر این که محل تلاقی آب سرد و گرم اقیانس بود و کشتی های زیادی در اونجا دچار حادثه شده بودن هیچ دریانوردی به اون سمت نمیرفت تا وقتی که یک دریانورد سفر دریاییو سالم و سلامت از این دماغه به پایان برد و اسمش و دماغه نیک گذاشت و دیگران و تشویق به دریانوردی در اینجا کرد. روز سوم : روز سوم به دیدن پنگوئن های آفریقایی رفتیم اگه شما هم مثل من فکر میکردید که پنگوئن ها فقط در قطب هستن باید بگم که اشتباه میکنید . نمیشد زیاد به پنتگوئن ها نزدیک بشیم چون امکان داشت گازمون بگیرن و گازشون خیلی وحشتناکه پس از دور و از پشن دیواره چوبی تماشاشون کردیم.و بعد از اون به هتل رفتیبم و استراحت کردیم.[تصویر:  robbenislandpenguins.jpg]
روز چهارم : برنامه روز چهارم تله کابین سواری بود راهی تیبل ماونتین شدیم .تله کابینی بود با 36 نفر ظرفیت و دیواره های شیشه ای و کفی چرخان که به ما امکان تماشای تمام دور و اطراف را میداد.وقتی به بالای قله رسیدیم معنی اسم قله رو فهمیدم قله ای که مثل یک میز صاف و پهن بود و منظره فوق العاده ای داشت یک طرف چشم اندازی زیبا به شهر و طرف دیگر گلهای زرد و زیبایی که روی کوه روییده بودند.
روز پنجم : روز خداحافظی و استراحت بود وسایلمان را جمع کردیم و کمی در شهر قدم زدیم از چیزهای جالب این شهر برایتان بگویم که همانقدر که ما در ایران ر خیابان ها گربه داریم در آفریقا سنجاب داشتیم که خیلی دوست داشتین بودند . دیگروقت رفتن و خداحافظی از این کشور زیبا یود .تور آفریقا به پایان رسید .
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سفرنامه تور پوکت تایلند hostcode 0 396 2017/10/26، 12:50 AM
آخرین ارسال: hostcode
  سفرنامه تور گرجستان limootorsh 0 546 2017/10/18، 10:34 AM
آخرین ارسال: limootorsh

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان