امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
تعمیر یخچال سامسونگ
#1
تعمیر یخچال سامسونگ

بسیاری از افراد که از یخچال سامسونگ استفاده میکنند در مورد تعمیر یخچال سامسونگ و نقص های فنی دستگاه های خود سوالات و دغدغه هایی دارند که برای رفع آنها باید به تعمیرگاه مجاز مرکزی معتبر و با تجربه در زمینه تعمیر یخچال سامسونگ مراجعه نمایند و نسبت به تعمیر یخچال خود اقدامات لازم را انجام دهند.
اهم مراجعات مشتریان در زمینه تعمیر یخچال سامسونگ عبارتست از:
 • عدم روشن شدن یخچال

شما می بایست به بررسی سیم رابط و دو شاخه بپردازید، سپس با استفاده از سیم دو قطب سعی کنید دو شاخه را به هم متصل نمایید و در حین باز کردن ورودی کابل از مدار یخچال آوامتر را به آنها متصل نمایید و در صورت مشاهده انحراف عقربه به تعویض دو شاخه و سیم رابط بپردازید. سعی داشته باشید اینکار را با نظارت و راهنمایی تکنسین تعمیر یخچال سامسونگ انجام دهید.
 • معیوب بودن ترموستات

اگر کلید ترموستات خراب باشد و فاز ورودی به سمت موتور هدایت نشود در این صورت کمپرسور حرکت نخواهد کرد. در این وضعیت می بایست ورودی و خروجی ترموستات را آرام جدا کنید و بعد از اتصال اهم متر، ولوم را به چپ و راست هدایت کنید تا صدای قطعی و وصلی کلید درون ترموستات به گوش برسد.
حالا بررسی کنید که اگر با اتصال کلید عقربه در سمت عدد صفر و با قطع کردن کلید، عقربه به سمت بی‌نهایت سوق می‌یابد، پس ترموستات مشکلی ندارد در غیر اینصورت باید به خارج کردن ترموستات از بدنه یخچال و یا تعویض آن اقدام کرد که می‌بایست توسط متخصص تعمیر یخچال سامسونگ صورت پذیرد. نظارت متخصص تعمیر یخچال سامسونگ از این جهت حائز اهمیت است که هر گونه فشار نامناسب به ترموستات می‌تواند به لوله مویی و یا لوله بلو آسیب رسانیده و سبب تخلیه گاز درون ترموستات گردد.
 • معیوب بودن اورلود

در صورت خرابی اورلود کمرسور روشن نمی شود و به علت جایگاه اورلود که در سر راه نول مشترک کمپرسور قرار دارد، در صورت عدم اتصال پلاتین های داخلی، ولتاژ به موتور الکتریکی نخواهد رسید. بنابراین باید وضعیت اتصال پلاتین ها در اورلود از طریق اهم متر پس از جداسازی دوشاخه از پریز توسط تکنسین فنی تعمیر یخچال سامسونگ با دقت بررسی شود و در صورت نیاز اورلود مورد تعویض واقع گردد.
 • قطع شدن سیم های رابط از مجموعه سیم بندی مدار

در صورتیکه سیم های اصلی نظیر فاز یا نول مدار پاره شود و یا اتصالات قطعات داخلی مانند اورلود، موتور یا ترموستات جدا شوند، عیب به وجود می آید. تکنسین فنی تعمیر یخچال سامسونگ می بایست با دقت به بررسی سیم بندی بپردازد و در صورت دیدن پارگی یا قطعی در سیمها، برای رفع مشکل  به اتصال مجدد سیم ها بپردازد.
 • یخچال اتومات نمیکند.

یکی از مهمترین علت های بروز این مسئله خارج شدن لوله بلو از جای خودش میباشد که سبب تاخیر زیاد اتومات یا قطعی کامل آن میشود. تکنسین تعمیر یخچال سامسونگ میبایست به بررسی محل استقرار لوله بلو بپردازد و در صورت خروج لوله از محل خود، آن را به آرامی در جایگاه ش قرار دهد.
از دیگر علل بروز این مسئله جوش خورگی کنتاکت های ترموستات میباشد. متخصص فنی تعمیر یخچال سامسونگ در این حالت در حین روشن بودن یخچال، اتومات را به طرف خلاف عقربه های ساعت (به طرف صفر) می چرخاند حالا اگر یخچال خاموش کرد، کلید ترموستات سالم می باشد اما در صورت عدم ایجاد تغییر در وضعیت، به قاطعیت میتوان گفت پلاتین ها به یکدیگر چسبیده اند. تعمیرکار تعمیر یخچال سامسونگ می بایست به آرامی ترموستات را از بدنه یخچال خارج گرده و پس از باز کردن آن، به جداسازی کنتاک های کلید، سمباده کشی و تست کلید با اهم متر بپردازد.
مقدار بسیار زیاد برفک در اواپریتور نیز می تواند سبب قطع عمل اتومات و تاخیر آن شود که می بایست درب را باز کرده  یا یخچال را از برق خارج کنید تا پس از ذوب برفک ها و پاک شدن دیواره های اواپریتور مجدد یخچال را بتوان به برق متصل کرد.
همچنین شما در صورتیکه ترموستات نیاز به تنظیم دارد، لاستیک دور درب خراب بوده و یا دیفراست اتوماتیک دچار مشکل شده است از راهنمایی متخصص تعمیر یخچال سامسونگ باید استفاده کنید.
یکی از مشکلات رایج در زمینه تعمیر یخچال سامسونگ گاز یخچال است که ممکن است در یخچال گاز وجود نداشته باشد یا گاز کم شده باشد و باید عمل تزریق گاز صورت پذیرد. رفع این نقص فنی نیاز به کارشناس کارآزموده و با تجربه در زمینه تعمیر یخچال سامسونگ دارد.
از دیگر علل نقص فنی و مراجعه مشتریان برای تعمیر یخچال سامسونگ عبارتند از:
 • شل شدن اتصالات موتور (کمپرسور) به شانسی: برای رفع این مشکل لازم است پس از بررسی وضعیت اتصال موتور به شاسی پیچ و مهره ها مستحکم شوند.
 • معیوب شدن موتور فن: این مشکل میتواند ناشی از خرابی یاتاقان های فن، شل شدن اتصالات یا برخورد فن با سیم های جدا شده از کلاف اصلی باشند از اینرو باید عیب یابی توسط تکنسین تعمیر یخچال سامسونگ انجام شود تا صدای یخچال کاهش یابد.
 • معیوب شدن موتور: رفع این مسئله به جدا کردن پوسته کمپرسور و سرویس کردن قطعات مکانیکی، جوشکاری پوسته کمپرسور، تخلیه کردن هوا از لوله کور و تزریق گاز نیاز دارد.

شما به سهولت میتوانید با خیال آسوده به تعمیرگاه لوازم خانگی مراجعه نمایید و نسبت به تعمیر یخچال سامسونگ خود اقدامات لازم را انجام دهید. تعمیرگاه لوازم خانگی ما با بهره گیری از دانش و تجربه تکنسین های فنی، با تجربه و کارآزموده به ارائه خدمات با کیفیت در زمینه نصب، راه اندازی، سرویس کردن و تعمیر یخچال سامسونگ به صورت شبانه روز در تهران و البرز می پردازد تا رضایتمندی مشتریان خود را جلب کند.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تعمیرات یخچال و فریزر mar12345 0 291 2018/02/28، 10:23 AM
آخرین ارسال: mar12345

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان