امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
تعمیر پکیج بوتان + رفع انواع ارور و خطا پکیج
#1
تعمیر پکیج بوتان

ما در ادامه حتما یکسری مشکلات ساده و پیش پا افتاده را مطرح کردیم تا در صورت لزوم بتوانید خودتان مشکل را حل کنید. اما در یکسری از مسائل مانند: تعویض و تعمیر برد پکیج، اسید شویی پکیج، هواگیری پکیج و... پیشنهاد ما به شما استفاده از یک سرویس کار متخصص در این حوزه می‌باشد. چرا که هر نوع تعمیرکاری تبحر لازم در تعمیر پکیج شما را می‌تواند نداشته باشد و یا خودتان تجربه لازم را نداشته باشید. برای اطلاع بیشتر از خدمات این مجموعه با ما تماس بگیرید.
[تصویر: 5cced8238ce4400099c0e42cd945688e.jpg]

مشکلات رایج پکیج بوتان
مشکلاتی که در ادامه بازگو کرده‌ایم بیشترین مشکلاتی هستند که ما روزانه از مشتریان عزیز دریافت می‌کنیم.
چرا پکیج بوتان آب را گرم نمی‌کند؟
یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای پکیج بوتان شما به وجود بیاید، گرم نشدن آب پکیج یا گرم و سرد شدن آن است که مجموعه ایمن سرویس صداقت با اعزام تعمیرکار در سریع ترین زمان ممکن می‌تواند این مشکل را عیب یابی و بر طرف کند.
چرا لوله های پکیج بوتان نشتی دارد؟
نشتی پکیج ممکن است به دلایل سوراخ بودن قسمتی از سیستم گرمایش یا انسداد لوله های آن اتفاق بیافتد که در این شرایط نیاز به رسوب زدایی لوله ها و درخواست یک تعمیرکار از مجموعه ای معتبر دارید. رسوب پکیج به سرعت باید برطرف شود زیرا به مرور می‌تواند باعث خراب شدن سایر قطعات پکیج شود.
چرا پکیج بوتان به صورت انفجاری روشن می‌شود؟
دلایل انفجاری روشن شدن پکیج شامل موارد زیر می‌باشد:

 • تنظیم نبودن شیر گاز

 • خرابی دودکش پکیج

 • مسدود بودن سوراخ های مشعل

 • نقص در جرقه زن

 • خرابی پرشر هوا
چه زمانی پکیج بوتان نیاز به اسیدشویی دارد؟
در زمانی که آب پکیج نشت یابد و یا پکیج سر و صدای ناهنجار تولید کند می‌توانید متوجه شوید که پکیج شما نیاز به اسید شویی دارد. اسید شویی پکیج باید توسط یک تعمیرکار متخصص انجام شود تا به صورت اصولی و درست مشکل پکیج برطرف شود.
اگر هر یک از مشکلات بالا را دارید کافی است با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پکیج این سرویس صداقت صحبت کنید.
علت خاموش شدن پکیج بوتان چیست؟
خاموش دن ناگهانی پکیج بوتان ممکن است به دلیل خرابی یکی از قطعات مکانیکی و یا حسگر پکیج باشد. گاه این مشکل به سادگی با دکمه ریست حل می شود اما گاهی دستگاه باید توسط یک تعمیرکار پکیج بوتان مورد بررسی قرار بگیرد. در ادامه به بررسی دلایل خاموش شدن پکیج بوتان می‌پردازیم:

 • قطعی برق و گاز

 • وجود هوا در سیستم

 • کمبود آب در مدار پکیج

 • وجود رسوب

 • خرابی پمپ پکیج

 • فعال شدن سنسور دود

 • مشکل در الکترود یون پکیج

 • گرفتگی رادیاتورها
چرا آب مصرفی پکیج بوتان سرد و گرم می‌شود؟

 1. نوسان دمای آب پکیج

 2. زیاد شدن ارتفاع شعله کوتاه

 3. رسوب گرفتن مبدل صفحه ای

 4. معیوب شدن NTC مصرفی

 5. کاهش فشار آب ورودی

 6. نوسان فشار آب ورودی به علت عدم تنظیم پمپ فشار و باد نداشتن منبع انبساط
منبع انبساط پکیج بوتان چگونه هواگیری می‌شود؟
تنظیم باد و باد زدن منبع انبساط پکیج باید به صورت مرتب انجام و بررسی شود که خالی شدن باد منبع انبساط پکیج می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. حتما در نظر داشته باشید که قبل از باد زدن منبع انبساط پکیج ابتدا باید دلیل خالی شدن باد آن را بررسی و سپس برای باد زدن آن اقدام کرد.
هواگیری پکیج بوتان
یکی از ضروری‌ترین کار‌ها برای افزایش طول عمر پکیج، هواگیری پکیج است. در طی هواگیری پکیج، هوای جمع شده در مدار آب خارج می‌شود. اگر هواگیری پکیج بوتان به موقع انجام نشود، هوای خانه گرم نمی‌شود و به دلیل افزایش مصرف انرژی فشار زیادی به پکیج وارد خواهد شد. هواگیری کار چندان پیچیده ای نیست و خودتان نیز می‌توانید انجام دهید ولی چنانچه نتوانستید به درستی این کار را انجام دهید می‌توانید برای تعمیر پکیج خود از یک تعمیرکار پکیج بوتان در مجموعه ایمن سرویس صداقت کمک بگیرید.
تعمیر پکیج بوتان در نقاط مختلف تهران
تعمیر پکیج در غرب تهرانتعمیر پکیج در شمال تهرانتعمیر پکیج در شرق تهرانسعادت آبادونکتهرانپارسشهرک غربولیعصرنارمکپونکهنگاممیردامادصادقیهجردنحکیمیهشهرک اکباتانهرویپاسداران
در تمامی مناطق ذکر شده و سایر مناطق مربوط به شرق، غرب و شمال تهرانف مجموعه ایمن سرویس صداقت برای تعمیرپکیج بوتان و سرویس پکیج هایی با برندهای مختلف آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.
قیمت تعمیر پکیج بوتان
اجرت تعمیر پکیج بوتان به عواملی مانند نوع خرابی قطعه، تعویض در صورت نیاز و موقعیت شما بستگی دارد. با تماس با شماره های درج شده می‌توانید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب و از لیست قیمت ها مطلع شوید.
راهنمای تعمیر پکیج بوتان
همانطور که گفتیم ممکن است مشکل پکیج شما بسیار ساده و سریع حل شود پس با دانستن یکسری نکات می‌توانید به سرعت پکیج خود را عیب یابی کنید. اما در بیشتر اوقات به دلیل فشار کم آب در پکیج، فشار پکیج نیز افت می‌کند و کارکرد دستگاه مختل می‌شود. برد از طریق پرشر سوئیچ هوا از کمبود فشار آب مطلع شده و تمامی جریانات و کارکرد پکیج را قطع می‌کند تا آسیبی به سایر قطعات وارد نشود. بهتر است اگر در این زمینه دانش فنی و تخصصی ندارید تعمیر پکیج بوتان را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید.
تعمیر برد پکیج بوتان
همانطور که بدن انسان برای انجام وظایف نیاز به یک فرمانده مانند مغز دارد، پکیج نیز برای انجام کارها و انتقال جریانات لازم، نیازمند برد است که نقش مغز دستگاه را دارد. روی برد دستگاه یکسری قطعات نصب شده اند مانند: رله، فیوز، آی سی و ... که اگر دچار مشکل جدی شوند نیاز به تعویض برد است که معمولا برای پکیج هایی با عمر بالای 5 سال اتفاق می افتد اما اگر مشکل بد جزئی باشد با تعویض قطعه تعمیر می‌شود. تعمیر انواع مدل های پکیج بوتان که توسط ایمن سرویس صداقت تعمیر میشود عبارت است از:
تعمیر پکیج بوتان مدل بیتا
تعمیر پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا
تعمیر پکیج بوتان مدل پرلا
تعمیر پکیج بوتان مدل پارلا
تعمیر پکیج بوتان مدل اپتیما
مجموعه ایمن سرویس صداقت با اعزام تکنسین متخصص برای تعمیر مدل های مختلف پکیج بوتان، به سرعت مشکل برد پکیج شما را شناسایی و حل می‌کند.
تعمیر و تعویض مبدل ثانویه پکیج بوتان
در مواقع تجمع رسوب حرکت آب درون لوله و مبدل ثانویه سخت خواهد بود و به سایر قسمت ها فشار وارد می‌شود که خب طبیعتاً این موضوع خوب نیست و باید فکری برای آن کرد. برخی نشانه ها به شما متذکر می‌شوند که باید مبدل ثانویه پکیج تعمیر یا تعویض شود و در صورت نیاز رسوب زدایی شود که شامل موارد زیر است:

 1. بوی نامطبوع در پکیج

 2. خاموش شدن ناگهانی پکیج

 3. کم شدن فشار آب منزل

 4. تغیر در درجه و عقربه های پکیج

 5. سر و صدای زیاد پکیج

 6. شوفاژ به طور استاندارد گرم نمی‌کند.

 7. کم شدن دمای آب گرم حتی زمانی که پکیج روشن بوده است.
رسوب گیری و اسید شویی مبدل پکیج در این مواقع به دو روش سنتی و مدرن انجام می‌شود.
رسوب گیری پکیج بوتان به روش سنتی:
لازم است که در این روش مهارت داشته باشید. در صورت نداشتن مهارت کافی حتما از متخصص و تعمیر کار ماهر کمک بگیرید.

 1. پکیج را از برق کشیده و از قطع اتصال برق مطمئن شوید.

 2. کاور روی پکیج را باز نمایید.

 3. آب پکیج را تخلیه کنید. برای انجام این کار لازم است آب ورودی سرد پکیج را قطع و سپس شیرپرکن را خلاف جهت عقربه های ساعت چرخانده و در آخر شیر آب گرم را باز کنید.

 4. با استفاده از آلن پیچ های اصلی مبدل ثانویه را باز کرده و در مواد مخصوص قرار دهید.

 5. مبدل را با فشار آب شستشو دهید تا از رسوبات کاملا پاک شود.

 6. اگر رسوبات کاملا پاک نشد با حرارت دان قطعه روی شعلع مستقیم و ضربه زدن به آن می توانید رسوبات باقی مانده را تخلیه کنید.

 7. مبدل ثانویه را پس از شستشوی دقیق به بدنه وصل کنید.

 8. پوشش و بدنه پکیج را سرجایش قرار دهید.

 9. فشار پکیج را روی 1.5 درجه تنظیم کنید.
رسوب گیری پکیج بوتان به روش مدرن:
در این روش با بهره گیری از پمپ رسوب گیر می‌توانید بسیار ساده تر و راحت تر مبدل ثانویه پکیج خود را رسوب زدایی کنید. در این روش ابتدا پمپ را در ظرف مخصوص قرار دهیدو سپس با اتصال جریان به دستگاه و پمپ کاملا قطعه خود را شستشو دهید. حداقل مان شستشو نیم ساعت می‌باشد. لازم به ذکر است به دلیل استفاده از مواد اسیدی و خورنده، حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید و اگر مواد با پوستتان برخورد کرد سریعا با آب فراوان آن ناحیه را بشویید. همچنان نظر ما مبنی بر کمک گرفتن از تعمیرکار پکیج ماهر و کاربلد می‌باشد.
تعمیر و سرویس جرقه زن پکیج بوتان
جرق زن پکیج به واسطه جرقه ای که ایجاد می‌کند، سبب روشن شدن پکیج می‌شود. پس نقص در این قسمت از پکیج، باعث عدم دسترسی به آب گرم مصرفی می‌شود. عواملی مانند:

 • خرابی الکترود جرقه زن پکیج

 • اتصال الکترود جرقه به بدنه

 • قطع یا ایراد پیدا کردن کابل جرقه زن

 • خراب شدن ترانس جرقه زن پکیج
و سایر مواردی که سبب روشن شدن پکیج نمی‌شود. ایمن سرویس صداقت ارائه دهنده خدمات مختلف می‌باشد. کافیست با شمار های درج شده تماس بگیرید.
تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان
این کلید به جهت افزایش ایمنی و حفظ سلامت مصرف کنندگان تعبیه شده است. تعمیر و ترمیم این کلید در صورت بروز مشکل حتما باید در الویت قرار گیرد. این سنسور مانند یک کلید قطع و وصل عمل می‌کند. دلیل نام گذاری این کلید به نام کلید حرارتی ، به دلیل میزان حرارت تعین شده بر اساس مسیر گاز ورودی می‌باشد.

 1. اگر شمعک دائما خاموش و روشن شود.

 2. مشاهده ارورهایی مربوط به این سنسور مانند E02-E03

 3. روشن شدن چراغ چشمک زن روی دستگاه به حالت قرمز

 4. تست کردن عملکرد کلید حرارتی با استفاد از یک مولتی متر که در صورت سالم بودن از آن صدای بوق شنیده می‌شود.
مواردی که گفته شد می‌تواند راهنمایی برای حل مشکل شما باشد. در صورت بروز مشکل از سرویس کار تعمیر پکیج بوتان درخواست کنید تا سریعا پکیج را عیب یابی و مشکل را برطرف کند.
تعمیر و تعویض فلوسوئیچ در پکیج بوتان
یکی از وظایف مهم این قطعه تولید آب گرم مصرفی می‌باشد که خرابی در این قطعه باعث می‌شود آب گرم در دسترس نداشته باشید. عوامل متعددی سبب بروز مشکل در فلوسوئیچ می‌شود که به شرح زیر است:

 • قطع بودن سیم های ارتباطی

 • جمع شدن رسوبات در مغزی و غاورینگ های فلوسوئیچ

 • گیر کردن این قطعه

 • بروز مشکل د رحالت مغناطیسی
توصیه اکید ما به شما کمک گرفتن از افراد آگاه به سرویس و تعمیر پکیج بوتان می‌باشد. اما اگر تجربه تعویض دارید خالی از لطف نیست که به نکات گفته شده در ادامه توجه کنید:

 • دستگاه را از برق بکشید.

 • گاز را توسط دسته اصلی آن قطع کنید.

 • شیر آب ورودی به پکیج را به طور کامل ببندید.

 • قاب دستگاه را باز کنید.

 • آب درون پکیج را تخلیه کنید

 • قسمت کنترل پنل جلوی پکیج را به سمت پایین بکشید.

 • حال شما یک قطعه مشکی رنگ و استوانه ای شکل مشاهده می‌کنید

 • فلوسوئیچ را از محل اتصال سیم ها باز کنید

 • با استفاده از آچار مناسب مغزی را شل کرده و فلوسوئیچ را به سمت جلو بکشید تا قطعه بیرون کشیده شود.
تعمیر فن پکیج بوتان
عواملی مانند:

 • تولید صدای آزار دهنده

 • عدم چرخش فن پروانه

 • روشن ماندن فن و...
به ما یادآور بروز نقص در پکیج می‌شوند. شستشوی پروانه داخلی و فن پکیج توسط اسپری از دیگر خدمات قابل ارائه مجموعه است زیرا برای تعمیر به موقع به خصوص در فصول سرد سال که این قطعه بسیار پر اهمیت است لازم است با سرویس کار مجرب تماس گرفته و سریعا فن را تعویض و یا تعمیر کنید.
راهنمای پکیج بوتان مدل اپتیما

 1. دوشاخه را به پریز وصل کنید و وضعیت سیستم را بررسی کنید.

 2. بعد از مطمئن شدن برد از آب داشتن دستگاه از طریق پرشر سوئیچ هوا، فرمان روشن شدن پمپ صادر می‌شود.

 3. برق شیر موتوری نیز وصل می‌شود و در وضعیت گرمایش قرار می‌گیرد. از شروع فعالیت NTC دمای آب را به برد گزارش می‌دهد.

 4. برد دمای گزارش شده را با دمای تنظیم شده مقایسه کرده و در صورت نیاز آن را با روشن کردن فن تغییر می‌دهد.

 5. در صورتی که عملکرد دستگاه دچار اختلال شود چراغ های قرمز روی پانل دستگاه روشن می‌شود و باید برای راه اندازی مجدد آن چند ثانیه صبر کنید.

 6. فشار دستگاه حتما باید روی 1.5 بار باشد.

 7. در صورت کم بودن فشار دستگاه شیر پرکن را باز کرده تا عقربه به 1.5 برسد.

 8. در صورتی که فشار تنظیم باشد اما استارت نخورد باید ولوم را در حالت 0 و قطعی موقت قرار دهید و مدتی بعد دوباره امتحان کنید.

 9. در صورتی که مشکل دستگاه رفع نشود بهتر است با شماره تماس گرفته و درخواست خود را برای تعمیر پکیج بوتان ثبت نمایید.
چگونه فشار بار پکیج بوتان را باید تنظیم کرد؟
برای تنظیم فشار پکیج یک شیر تعبیه شده که به رنگ آبی یا مشکی است. برای دیدن آن باید خم شوید و زیر دستگاه را با دقت مشاهده نمایید. این شیر باید به سمت چپ چرخانده شود تا عقربه های روی پانل پکیج به روی 1.5 برسد. بعد از رسیدن به روی این عدد باید شیر را به سمت راست چرخاند تا کامل بسته شود.
اگر فشار دستگاه زود به زود افت کند نشان از نشتی در دستگاه یا سیستم لوله کشی رادیاتور ها می‌دهد که باید دقیق بررسی شود و در صورت وجود مشکل با یک مرکز معتبر و متخصص در این زمینه تماس حاصل نمایید.
شناسایی قطعات پکیج بوتان

 • حسگرها
حسگرها وظیفه اطلاع رسانی عملکرد و وضعیت پکیج به برد را دارند که شامل پرشر هوا، پرشر آب، ترموستات حد، سنسور ان تی سی (NTC)، یون تشخیص شعله، فلوسوئیچ و ترموستات دود می‌باشد.

 • قطعات مجری فرمان
این قطعات، قطعاتی هستند که فقط با فرمان برد الکترونیک شروع به فعالیت می‌کنند که شامل پمپ، شیر کنترل گاز، فن و شیر موتوری می‌شود.

 • قطعات مکانیکی
عملکرد این قطعات بستگی به شرایطی دارد که در آن قرار می‌گیرند که شامل مبدل حرارتی، منبع انبساط، مبدل ثانویه، شیر اطمینان، برنر شعله یا شعله پخش کن و بای پس و بلوک های برنجی می‌شوند.
علت روشن ماندن چراغ زرد پکیج بوتان
علت آن وجود اشکال در سنسور مصرفی می‌باشد که با تعویض NTC مصرفی پکیج تعمیر و مشکل رفع خواهد شد.
علت چشمک زدن چراغ سبز پکیج بوتان
افت فشار مدار گرمایش و  وجود اشکال در فن و پرشر سوئیچ هوا باعث بروز این خطا می‌شود که با تعمیر پکیج این مشکل نیز برطرف خواهد شد.
تعویض و تعمیر فلومتر پکیج بوتان
فلومتر پکیج دارای یک ساختار مکان3یکی است که به گونه ای طراحی‌ شده که با جریان پیدا کردن آب و با استفاده از یک توربین مغناطیسی می‌چرخد. جلوی این چرخ یک حسگر وجود دارد که اطلاعات را با توجه به آبی که از چرخ خارج می‌شود به برد دستگاه انتقال می‌دهد. در ادامه میزان شعله پکیج تنظیم‌شده و عملیات گرم شدن آب بدون هدر رفت انرژی انجام می‌شود. در صورتی که این قطعه خراب شد می‌توانید برای تعمیر و تعویض فلومتر پکیج بوتان خود با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.
تعمیر صفحه نمایش پکیج بوتان
برخی از شرکت‌های تولید کننده پکیج با توجه به نیاز مصرف‌کننده و هم‌چنین سلیقه، در تولیدات خود از دو یا چند برد استفاده می‌کند. عموماً پکیج‌هایی که صفحه‌ نمایش دیجیتال دارند از یک برد که همان برد کنترل سیستم می‌باشد استفاده‌ می‌کنند. صفحه نمایش پکیج بوتان به دلیل حساسیت بالا باید به دست تعمیرکاران متخصص در این زمینه تعویض و تعمیر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.

 • آدرس دفتر تهران، رسالت، نبش خیابان اسلام پناه

 • متخصص تعمیرات: ۰۹۱۲۹۲۷۸۸۶۴

 • کارشناس فنی: ۰۹۱۹۳۷۰۲۰۸۱

 • دفتر مرکزی 02133800669
تعویض ترمیستور پکیج بوتان
سنسور  NTC قطعه ای مهم و پر اهمیت در پکیج است که تعویض آن در مدل های مختلف پکیج متفاوت است. در پکیج ها دو نوع سنسور مستغرق و سطحی وجود دارد که هر کدام کاربرد خاصی دارند. ترمیستور یا سنسور NTC پکیج قابل تعمیر نیست و در صورتی که دچار خرابی شود باید تعویض شود. برای تعویض ترمیستور پکیج بوتان حتما با مجموعه ایمن سرویس صداقت تماس بگیرید.
تعمیر و تعویض سنسور فشار آب پکیج بوتان
سنسور فشار آب پکیج یک قطعه بسیار کاربردی و مهم در پکیج است که برای بخش سیستم گرمایش و گرم کردن آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. خرابی در این قطعه نیاز به کمک گرفتن از یک سرویس کار ماهر پکیج بوتان دارد تا کار تعمیر و تعویض این قطعه را به درستی انجام دهد.
تبدیل حالت تابستانی به زمستانی در پکیج بوتان
راه اندازی پکیج بوتان به حالت زمستانه :

 1. شیرهای زیر دستگاه را باز کنید(دسته شیرباید ممتد با شیر قرار بگیرد نه عمود با شیر).

 2. شیرهای همه رادیاتورها را باز کرده و از باز بودن شیرهای برگشت رادیاتور (پایین رادیاتور) نیز اطمینان حاصل نمایید.

 3. از طریق شیر مشکی و گردی که زیر دستگاه تعبیه شده است و شیر پرکن نامیده می‌شود، فشار را را روی ۱/۵ بار تنظیم کنید. نحوه باز کردن شیر پرکن به این صورت است که بر خلاف جهت عقربه های ساعت شیر را چرخانده و درجه فشار را بررسی کنید. هر وقت فشار روی ۱/۵ بار قرار گرفت شیر را به حالت اولیه ببندید.

 4. از تک تک رادیاتورها هواگیری کنید. به صورتی که شیر هواگیری را با پیچ گوشتی دو سو باز کرده و بگذارید هوا خارج شود و زمانی که کمی آب تخلیه شد شیر هواگیری را کامل ببندید.

 5. پس از هواگیری، فشار پکیج را ( مجددا ) روی ۱/۵ بار تنظیم کنید.

 6. کلید انتخاب وضعیت ( ولوم بزرگ روی پانل) را در حالت زمستانه قرار داده و دمای مورد نظر را توسط کلید مربوطه در روی پانل تنظیم کنید.

 7. کلیه رادیاتورها باید بررسی شوند تا نشتی نداشته باشند. بعد از ۱۵ دقیقه تمام رادیاتور ها رو لمس کنید تا از گرم شدن آن مطمئن شوید.
راه اندازی پکیج بوتان به حالت تابستانه :

 1. کلید انتخاب وضعیت (ولوم بزرگ روی پانل) را در حالت تابستانه قرار دهید.

 2. معمولا در زیر پکیج، ۳ عدد شیر قرار دارد که یکی از آنها از نظر اندازه و سایز کوچکتر از دو تای دیگر است.شیری که از بقیه بزرگتر است، ورودی آب سرد می‌باشد و دو شیر دیگر شیرهای مدار گرمایش هستند.

 3. شیر آب سرد ورودی به دستگاه را باز کنید.

 4. بهتر است شیرهای رفت و برگشت مدار گرمایش را ببندید.
در هنگام بروز هرگونه مشکل و اختلال در پکیج بوتان می‌توانید با شماره های درج شده در سایت که متعلق به بزرگترین و معتبر ترین مرکز تعمیر پکیج و داکت اسپلیت در تهران بنام ایمن سرویس صداقت می‌باشد، تماس بگیرید و درخواست خود را برای اعزام تعمیرکار به منزل ثبت نمایید.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نمایندگی بوتان منطقه 5 amir14364 0 77 2024/05/31، 07:29 AM
آخرین ارسال: amir14364
  انواع روکش دندان masi76kiya 1 665 2023/10/29، 12:22 PM
آخرین ارسال: 1sogand
  راهنمای خرید انواع یخچال ایستاده از بهترین فروشندگان geekgirl 1 1,068 2022/02/14، 12:31 PM
آخرین ارسال: milad_shafipour
  فروش انواع آبسرد کن استیل صنعتی geekgirl 0 745 2022/01/29، 11:41 AM
آخرین ارسال: geekgirl
  یخچال پرده هوا چیست؟ آشنایی با انواع یخچال رو باز فروشگاهی milad_shafipour 0 751 2021/08/28، 05:39 AM
آخرین ارسال: milad_shafipour
  فروش ویژه انواع یخچال پرده هوا خوابیده و ایستاده milad_shafipour 0 815 2021/05/19، 06:20 AM
آخرین ارسال: milad_shafipour
  شیر سرد کن | قیمت انواع شیر سرد کن صنعتی milad_shafipour 0 800 2020/10/10، 10:17 AM
آخرین ارسال: milad_shafipour
  انواع بلبرینگ ، تسمه ، کاسه نمد و سایر کالاهای صنعتی nik952148 0 794 2020/09/22، 07:29 AM
آخرین ارسال: nik952148
  قیمت انواع اندازه های شیر سرد کن صنعتی | شرکت یونیک milad_shafipour 0 898 2020/07/13، 12:33 PM
آخرین ارسال: milad_shafipour
  فروش انواع بلبرینگ و رولبرینگ های صنعتی،راهسازی،کشاورزی،ماشینی و زنجیر صنعتی و غیره nik952148 0 840 2020/05/04، 06:49 AM
آخرین ارسال: nik952148

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان