امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
انواع روکش دندان
#1
قیمت روکش دندان در کرج چقدر است؟
از آنجایی که روکش دندان در کرج در انواع مختلفی توسط دکتر مریم محمدی انجام می شود دارای قیمت های متغیری می باشد، البته لازک به ذکر است که قیمت روکش دندان در کرج به عوامل مختلفی همچون مارک روکش، کشور سازنده روکش دندان و جنس روکش وابسته است.
[تصویر: %D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%B1%D9%88%DA...%D8%AC.jpg]
نوع خدمات روکش دندان
قیمت هر واحد (تومان)پروتز کامل (هر فک)
10.000.000
روکش ایمکس A (درجه یک)
5.000.000
روکش ایمکس B (درجه دو)
3.500.000
هر واحد روکش زیرکونیا
3.500.000
پونتیک زیرکونیا
3.500.000
هر واحد روکش PFM
2.500.000
پونتیک PFM
2.500.000
بهترین متخصص روکش دندان در کرج چه کسی است؟
دکتر مریم محمدی بعد از فارغ التحصیلی سال 1394 عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی گیلان شد و تا سال 1396 استادیار این دانشکده بود. از سال 1396 تا کنون نیز استادیار بخش ترمیمی دانشکده دندانپزشکی البرز هستند. دکتر مریم محمدی در کنار فعالیت های آموزشی دانشگاه، مقالاتی در مجله های معتبر خارجی و ایرانی به چاپ رسانده و در کنگره های مختلف نیز سخنرانی داشته اند. از همین روی یکی از بهترین متخصصان روکش دندان در کرج، دکتر مریم محمدی می باشد.
عمر روکش دندان چقدر است؟
عمر روکش دندان حدودا بین 10 الی 15 سال است، البته باید تمامی نکاتی که دندانپزشک به شما گفته است همچون رعایت بهداشت دهان و دندان، را انجام دهید. از این روی می توان گفت با مراقبت از دندان هایتان می توانید طول عمر روکش دندان را افزایش دهید.
آیا دندان شکسته روکش می شود؟
اگر دندان شخصی به دلایل مختلفی شکسته شود, در ابتدا بخش آسیب دیده و شکسته پر می شود قبل از پر کردن دندان، پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند و بعد ترمیم روکش توسط دندانپزشک زیبایی و ترمیمی روی دندان قرار می گیرد.
مراحل انجام روکش دندان در کرج
چنانچه برای درمان دندان آسیب دیده ای، روکش دندان توسط دندان پزشک انتخاب شد، مهم است بدانید که این کار در چند مرحله انجام می شود. اولین قدم این است که بررسی کنید آیا دندان آسیب دیده برای روکش مناسب است یا خیر. بررسی می شود که آیا عملکرد عصب دندان حفظ شده و پایداری ریشه دندان کافی است یا خیر. برای این کار، دندانپزشک اغلب از اشعه ایکس ناحیه آسیب دیده استفاده می کند. سپس روند بعدی اتصال تاج مورد بحث قرار می گیرد. دندانپزشک شما به شما توضیح می دهد که کدام نوع روکش بهترین یا ارزان ترین است، در متن زیر به مراحل روکش دندان اشاره کرده ایم
[تصویر: %D8%B1%D9%88%DA%A9%D8%B4-%D8%AF%D9%86%D8...%D8%AC.jpg]
مراحل اتصال روکش دندان (جلسه اول)
 •  تزریق بی حسی
 • تراش و آماده ‌سازی دندان
 • قالب‌ گیری از دهان
 • اتصال روکش موقتی
 •  انتخاب رنگ روکش
مراحل اتصال روکش به دندان (جلسه دوم)
 • برداشتن روکش موقتی
 • تطابق و تنظیم نهایی رنگ و شکل
 • چسباندن روکش
انجام روکش دندان با کیفیت
همانگونه که ذکر شد، روکش دندان یکی از راه حل های ایده آل برای کمک به شما در رسیدن به ظاهری که می خواهید، می باشد. در واقع این روکش ها یک انتخاب مناسب برای کسانی می باشد که دندان های تراشیده، فاصله بین دندان ها یا دندان های بد شکل دارند. روکش‌های دندانی پوشش‌های نازکی هستند که به دندان‌ها چسبانده می‌شوند تا ظاهری زیباتر به آن‌ها بدهند. چنین کلینیک هایی انواع گزینه های روکش دندان را برای انتخاب ارائه می دهند. با ما در مورد آنچه برای شما بهترین است صحبت کنید. از این روی در کلینیک دکتر مریم محمدی، انواع روش های روکش دندان در کرج با کیفیت عالی و قیمت مناسب انجام می شود.
روکش دندان عصب کشی شده
دندان عصب کشی شده که بیشتر از نیمی از تاج اصلی دندان از دست رفته باشد، برای پیشگیری از شکستگی نیمه باقیمانده دندان نیاز به روکش دندان پیدا می کند. روکش دندان بعد از عصب کشی دندان برای تمامی دندان ها الزامی نیست. در برخی موارد پیش خواهد آمد که حجم پوسیدگی که به عصب می رسد، چندان وخیم نیست که تمامی دندان تخلیه شود. بلکه با پرکردن می توان آن را ترمیم نمود.
روکش دندان
[تصویر: %D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%B1%D9...%D9%86.jpg]
روکش های دندانی برای ترمیم دندان هایی که بیش از حد پوسیده و قابل درمان با پرکردن نیستند مورد نیاز است و همچنین برای درمان دندان هایی که پس از کانال ریشه عفونی شده اند یا برای ترمیم دندان شکسته یا ترک خورده به دلیل ضربه به دهان استفاده می شود. بهترین راه برای اطلاع از اینکه آیا روکش دندان برای شما مناسب است یا خیر، تماس با کلینیک دکتر مریم محمدی برای مشاوره رایگان است.
روکش دندان چگونه ساخته می شود؟
روکش های دندانی بیشتر از چینی ساخته می شوند، با وجود اینکه روکش های سرامیکی و کامپوزیت دارای ویژگی ها و مزایای زیادی می باشند، اما در زمینه دوام، نمی توانند با نوع چینی آن رقابت کنند. به هر حال، روکش های پرسلن واقعی از 100 درصد پرسلن ساخته شده اند و نیاز به کانتور دندان هایی دارند که قرار است قبل از چسباندن به آنها از نظر زیبایی مورد تایید قرار گیرند. و نیاز به کارهای مقدماتی گسترده دارند. ابتدا اندازه گیری های دندانی فرد انجام می شود. سپس مواد روکش انتخاب می شود. دندان ها به خوبی تمیز می شوند و شکل مناسب برای روکش ایجاد می شود. روکشی که به طور موقت روی دندان قرار می گیرد برای مدتی برای مشاهده سازگاری دندان با قالب استفاده می شود. اگر در این مدت مشکلی تشخیص داده شود، قالب برداشته شده و مشکل درمان می شود.
در صورت عدم وجود مشکل، فرآیندهای روکش دندان تقریباً 3 جلسه طول می کشد. بین هر جلسه باید تقریباً 2-3 روز فاصله باشد. پس از اتمام فرآیند روکش دندان، فرد باید به بهداشت دهان و دندان توجه کند. در استفاده از نخ دندان باید احتیاط کرد و دندان ها را دو بار در روز مسواک زد. کوچک کردن دندان به نگرانی های دندانی شما و تعداد دندان های درگیر بستگی دارد. هنگامی که چندین دندان درگیر می شوند، دندانپزشک می تواند مدل سازی را ارائه دهد تا به شما نشان دهد ونیرها چگونه به نظر می رسند.
روند بهبودی پس از روکش دندان طولانی نیست. شما می توانید به طور معمول غذا بخورید یا بجوید. گاهی اوقات طبیعی است که دندان ها درست پس از استفاده از روکش، احساس متفاوتی داشته باشند. پس از چند روز غذا خوردن و مسواک زدن معمولی، این تفاوت کاهش می یابد. لازم به ذکر است که انواع و قیمت روکش دندان در کرج با توجه به وضعیت سلامت دهان و دندان بیمار و نوع روکش متفاوت است. 
درچه مواردی می توان از روکش دندان استفاده کرد؟
 • روکش دندان را می توان در صورت از بین رفتن بیش از حد مواد یا پوسیدگی در دندان ساخت.
 • روکش را می توان برای دندان هایی که تغییر رنگ داده اند و رنگ آن ها قابل تغییر نیست، اعمال کرد.
 • روکش ها را می توان بر روی دندان های دارای تغییر شکل ساخت.
 • برای جلوگیری از شکستگی می توان روکش هارا با درمان ریشه ضعیف روی دندان ها
 • روکش ها را می توان در کاربردهای ایمپلنت ساخت.
 • می توان برای ترمیم دندان های شکسته از آن استفاده کرد.
[تصویر: %D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D9...%D8%AC.jpg]
اگر یک یا چند دندان از دست رفته در دهان وجود داشته باشد، می توان بریج ساخت. شکاف های ایجاد شده توسط دندان از دست رفته در ساختار دهان ممکن است باعث مشکلاتی مانند لیز خوردن سایر دندان ها در اینجا یا چرخش دندان در جای خود و بسته شدن دهان شود. به دلیل این دندان های از دست رفته، بیماری لثه و مشکلات مفصل گیجگاهی فکی اغلب ممکن است با آن مواجه شوید. از روکش دندان می توان برای جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته در دهان استفاده کرد. شکافی را که دندانی وجود ندارد پر می کنند. آنها با چسباندن آنها به دندان های طبیعی یا ایمپلنت های اطراف فضای خالی استفاده می شوند. 
آیا روکش دندان درد دارد؟
خیر، در طی مراحل روکش، دهان شما را بی حس می شود.
مراقبت از روکش دندان چگونه است؟
برای اینکه روکش تا حد ممکن دوام بیاورد، باید مرتب مسواک و نخ دندان استفاده کنید. در نظر داشته باشید که هنگام مسواک زدن به روکش و دندان های اطراف خود توجه بیشتری داشته باشید. اگر ورزشکار هستید، از محافظ دهان برای محافظت از دندان های خود استفاده کنید تا خطر آسیب را کاهش دهید.
ارزانترین نوع روکش دندان چیست؟
[تصویر: %D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B1%D9...%D8%AC.jpg]
 ارزانترین نوع روکش دندان، روکش سرامیکی فلزی (پرسلن باند شده به فلز) می باشد البته مهم است بدانید که هزینه روکش دندان وابسته به نوع و جنس روکش دندان و همچنین هزینه ی لابراتوار است از هین جهت هرچه روکش باکیفیت تری انتخاب کنید هزینه ی آن بالاتر می رود که این مدل نیز بر اساس آلیاژ به کار رفته در ساخت، قیمت های متفاوتی دارد. اما به طور کلی بر اساس آلیاژ مرسوم در لابراتوارها این نوع روکش به صرفه تر می باشد.
علت استفاده از روکش دندان چیست؟
روکش دندان را می توان در دندان های از دست رفته، پوسیده و شکسته استفاده کرد. همچنین برای دندان های شکسته، پوسیده یا آسیب دیده با ریشه های دست نخورده نیز کاربردی می باشد. با انجام این روش، دندان ترک خورده، ساییده یا شکسته ترمیم شده و به روشی مناسب ترمیم می شود. یکی دیگر از رایج ترین زمینه های استفاده از تاج دندان، طراحی لبخند می باشد. روکش دندان روشی بسیار موثر و پرکاربرد برای اصلاح طرح لبخند می باشد. البته بزرگترین مزیت روکش ها بهبود ظاهر دندان ها می باشد، آنها لبخندی روشن تر و یکنواخت تر برای شما به ارمغان می آورد. مهم است بدانید با توجه به روکش های انتخابی می توانند بیش از ده سال دوام بیاورند.
روکش دندان یکی از انواع روش های زیباسازی و ترمیم دندان می باشد به خصوص اگر شرایطی وجود داشته باشد که دو یا چند روکش دندان مورد نیاز باشد. این یکی از رایج ترین انواع روش ها برای زیبا و جذاب کردن دندان ها به شمار می رود. زیرا نزدیک ترین روکش به دندان طبیعی است. هیچ گونه کششی در لثه ایجاد نمی کند. استفاده سالم و راحت به اندازه در روکش دندان اهمیت دارد. روکش‌های زیرکونیومی یکی از دلایل اولویت هستند زیرا هم نیاز زیبایی و هم ساختار راحت دندان را ارائه می‌کنند. این روکش های دندان دارای گزینه های رنگی هستند. می توانید با دندانپزشک خود مشورت بگیرید تا رنگ مورد نظر خود را روی دندان هایتان اعمال کنند.
برخی از افراد ممکن است تنها یک روکش را در صورت شکستگی یا پوسیدگی دندان ترجیح دهند. اما اکثر مردم برای ایجاد لبخندی متقارن و یکنواخت شش تا هشت روکش را انتخاب می کنند. هشت دندان قدامی فوقانی رایج ترین روکش هایی هستند که استفاده می شود.
البته بزرگترین مزیت روکش ها بهبود ظاهر دندان ها می باشد، آنها لبخندی روشن تر و یکنواخت تر برای شما به ارمغان می آورد. مهم است بدانید با توجه به روکش های دندانی انتخابی می توانند بیش از ده سال دوام بیاورند.
پاسخ
#2
(2023/06/22، 04:09 PM)masi76kiya نوشته است:
قیمت روکش دندان در کرج چقدر است؟
از آنجایی که روکش دندان در کرج در انواع مختلفی توسط دکتر مریم محمدی انجام می شود دارای قیمت های متغیری می باشد، البته لازک به ذکر است که قیمت روکش دندان در کرج به عوامل مختلفی همچون مارک روکش، کشور سازنده روکش دندان و جنس روکش وابسته است.
[تصویر: %D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%B1%D9%88%DA...%D8%AC.jpg]
نوع خدمات روکش دندان
قیمت هر واحد (تومان)پروتز کامل (هر فک)
10.000.000
روکش ایمکس A (درجه یک)
5.000.000
روکش ایمکس B (درجه دو)
3.500.000
هر واحد روکش زیرکونیا
3.500.000
پونتیک زیرکونیا
3.500.000
هر واحد روکش PFM
2.500.000
پونتیک PFM
2.500.000
بهترین متخصص روکش دندان در کرج چه کسی است؟
دکتر مریم محمدی بعد از فارغ التحصیلی سال 1394 عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی گیلان شد و تا سال 1396 استادیار این دانشکده بود. از سال 1396 تا کنون نیز استادیار بخش ترمیمی دانشکده دندانپزشکی البرز هستند. دکتر مریم محمدی در کنار فعالیت های آموزشی دانشگاه، مقالاتی در مجله های معتبر خارجی و ایرانی به چاپ رسانده و در کنگره های مختلف نیز سخنرانی داشته اند. از همین روی یکی از بهترین متخصصان روکش دندان در کرج، دکتر مریم محمدی می باشد.
عمر روکش دندان چقدر است؟
عمر روکش دندان حدودا بین 10 الی 15 سال است، البته باید تمامی نکاتی که دندانپزشک به شما گفته است همچون رعایت بهداشت دهان و دندان، را انجام دهید. از این روی می توان گفت با مراقبت از دندان هایتان می توانید طول عمر روکش دندان را افزایش دهید.
آیا دندان شکسته روکش می شود؟
اگر دندان شخصی به دلایل مختلفی شکسته شود, در ابتدا بخش آسیب دیده و شکسته پر می شود قبل از پر کردن دندان، پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند و بعد ترمیم روکش توسط دندانپزشک زیبایی و ترمیمی روی دندان قرار می گیرد.
مراحل انجام روکش دندان در کرج
چنانچه برای درمان دندان آسیب دیده ای، روکش دندان توسط دندان پزشک انتخاب شد، مهم است بدانید که این کار در چند مرحله انجام می شود. اولین قدم این است که بررسی کنید آیا دندان آسیب دیده برای روکش مناسب است یا خیر. بررسی می شود که آیا عملکرد عصب دندان حفظ شده و پایداری ریشه دندان کافی است یا خیر. برای این کار، دندانپزشک اغلب از اشعه ایکس ناحیه آسیب دیده استفاده می کند. سپس روند بعدی اتصال تاج مورد بحث قرار می گیرد. دندانپزشک شما به شما توضیح می دهد که کدام نوع روکش بهترین یا ارزان ترین است، در متن زیر به مراحل روکش دندان اشاره کرده ایم
[تصویر: %D8%B1%D9%88%DA%A9%D8%B4-%D8%AF%D9%86%D8...%D8%AC.jpg]
مراحل اتصال روکش دندان (جلسه اول)
 •  تزریق بی حسی
 • تراش و آماده ‌سازی دندان
 • قالب‌ گیری از دهان
 • اتصال روکش موقتی
 •  انتخاب رنگ روکش
مراحل اتصال روکش به دندان (جلسه دوم)
 • برداشتن روکش موقتی
 • تطابق و تنظیم نهایی رنگ و شکل
 • چسباندن روکش
انجام روکش دندان با کیفیت
همانگونه که ذکر شد، روکش دندان یکی از راه حل های ایده آل برای کمک به شما در رسیدن به ظاهری که می خواهید، می باشد. در واقع این روکش ها یک انتخاب مناسب برای کسانی می باشد که دندان های تراشیده، فاصله بین دندان ها یا دندان های بد شکل دارند. روکش‌های دندانی پوشش‌های نازکی هستند که به دندان‌ها چسبانده می‌شوند تا ظاهری زیباتر به آن‌ها بدهند. چنین کلینیک هایی انواع گزینه های روکش دندان را برای انتخاب ارائه می دهند. با ما در مورد آنچه برای شما بهترین است صحبت کنید. از این روی در کلینیک دکتر مریم محمدی، انواع روش های روکش دندان در کرج با کیفیت عالی و قیمت مناسب انجام می شود.
روکش دندان عصب کشی شده
دندان عصب کشی شده که بیشتر از نیمی از تاج اصلی دندان از دست رفته باشد، برای پیشگیری از شکستگی نیمه باقیمانده دندان نیاز به روکش دندان پیدا می کند. روکش دندان بعد از عصب کشی دندان برای تمامی دندان ها الزامی نیست. در برخی موارد پیش خواهد آمد که حجم پوسیدگی که به عصب می رسد، چندان وخیم نیست که تمامی دندان تخلیه شود. بلکه با پرکردن می توان آن را ترمیم نمود.
روکش دندان
[تصویر: %D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%B1%D9...%D9%86.jpg]
روکش های دندانی برای ترمیم دندان هایی که بیش از حد پوسیده و قابل درمان با پرکردن نیستند مورد نیاز است و همچنین برای درمان دندان هایی که پس از کانال ریشه عفونی شده اند یا برای ترمیم دندان شکسته یا ترک خورده به دلیل ضربه به دهان استفاده می شود. بهترین راه برای اطلاع از اینکه آیا روکش دندان برای شما مناسب است یا خیر، تماس با کلینیک دکتر مریم محمدی برای مشاوره رایگان است.
روکش دندان چگونه ساخته می شود؟
روکش های دندانی بیشتر از چینی ساخته می شوند، با وجود اینکه روکش های سرامیکی و کامپوزیت دارای ویژگی ها و مزایای زیادی می باشند، اما در زمینه دوام، نمی توانند با نوع چینی آن رقابت کنند. به هر حال، روکش های پرسلن واقعی از 100 درصد پرسلن ساخته شده اند و نیاز به کانتور دندان هایی دارند که قرار است قبل از چسباندن به آنها از نظر زیبایی مورد تایید قرار گیرند. و نیاز به کارهای مقدماتی گسترده دارند. ابتدا اندازه گیری های دندانی فرد انجام می شود. سپس مواد روکش انتخاب می شود. دندان ها به خوبی تمیز می شوند و شکل مناسب برای روکش ایجاد می شود. روکشی که به طور موقت روی دندان قرار می گیرد برای مدتی برای مشاهده سازگاری دندان با قالب استفاده می شود. اگر در این مدت مشکلی تشخیص داده شود، قالب برداشته شده و مشکل درمان می شود.
در صورت عدم وجود مشکل، فرآیندهای روکش دندان تقریباً 3 جلسه طول می کشد. بین هر جلسه باید تقریباً 2-3 روز فاصله باشد. پس از اتمام فرآیند روکش دندان، فرد باید به بهداشت دهان و دندان توجه کند. در استفاده از نخ دندان باید احتیاط کرد و دندان ها را دو بار در روز مسواک زد. کوچک کردن دندان به نگرانی های دندانی شما و تعداد دندان های درگیر بستگی دارد. هنگامی که چندین دندان درگیر می شوند، دندانپزشک می تواند مدل سازی را ارائه دهد تا به شما نشان دهد ونیرها چگونه به نظر می رسند.
روند بهبودی پس از روکش دندان طولانی نیست. شما می توانید به طور معمول غذا بخورید یا بجوید. گاهی اوقات طبیعی است که دندان ها درست پس از استفاده از روکش، احساس متفاوتی داشته باشند. پس از چند روز غذا خوردن و مسواک زدن معمولی، این تفاوت کاهش می یابد. لازم به ذکر است که انواع و قیمت روکش دندان در کرج با توجه به وضعیت سلامت دهان و دندان بیمار و نوع روکش متفاوت است. 
درچه مواردی می توان از روکش دندان استفاده کرد؟
 • روکش دندان را می توان در صورت از بین رفتن بیش از حد مواد یا پوسیدگی در دندان ساخت.
 • روکش را می توان برای دندان هایی که تغییر رنگ داده اند و رنگ آن ها قابل تغییر نیست، اعمال کرد.
 • روکش ها را می توان بر روی دندان های دارای تغییر شکل ساخت.
 • برای جلوگیری از شکستگی می توان روکش هارا با درمان ریشه ضعیف روی دندان ها
 • روکش ها را می توان در کاربردهای ایمپلنت ساخت.
 • می توان برای ترمیم دندان های شکسته از آن استفاده کرد.
[تصویر: %D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D9...%D8%AC.jpg]
اگر یک یا چند دندان از دست رفته در دهان وجود داشته باشد، می توان بریج ساخت. شکاف های ایجاد شده توسط دندان از دست رفته در ساختار دهان ممکن است باعث مشکلاتی مانند لیز خوردن سایر دندان ها در اینجا یا چرخش دندان در جای خود و بسته شدن دهان شود. به دلیل این دندان های از دست رفته، بیماری لثه و مشکلات مفصل گیجگاهی فکی اغلب ممکن است با آن مواجه شوید. از روکش دندان می توان برای جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته در دهان استفاده کرد. شکافی را که دندانی وجود ندارد پر می کنند. آنها با چسباندن آنها به دندان های طبیعی یا ایمپلنت های اطراف فضای خالی استفاده می شوند. 
آیا روکش دندان درد دارد؟
خیر، در طی مراحل روکش، دهان شما را بی حس می شود.
مراقبت از روکش دندان چگونه است؟
برای اینکه روکش تا حد ممکن دوام بیاورد، باید مرتب مسواک و نخ دندان استفاده کنید. در نظر داشته باشید که هنگام مسواک زدن به روکش و دندان های اطراف خود توجه بیشتری داشته باشید. اگر ورزشکار هستید، از محافظ دهان برای محافظت از دندان های خود استفاده کنید تا خطر آسیب را کاهش دهید.
ارزانترین نوع روکش دندان چیست؟
[تصویر: %D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B1%D9...%D8%AC.jpg]
 ارزانترین نوع روکش دندان، روکش سرامیکی فلزی (پرسلن باند شده به فلز) می باشد البته مهم است بدانید که هزینه روکش دندان وابسته به نوع و جنس روکش دندان و همچنین هزینه ی لابراتوار است از هین جهت هرچه روکش باکیفیت تری انتخاب کنید هزینه ی آن بالاتر می رود که این مدل نیز بر اساس آلیاژ به کار رفته در ساخت، قیمت های متفاوتی دارد. اما به طور کلی بر اساس آلیاژ مرسوم در لابراتوارها این نوع روکش به صرفه تر می باشد.
علت استفاده از روکش دندان چیست؟
روکش دندان را می توان در دندان های از دست رفته، پوسیده و شکسته استفاده کرد. همچنین برای دندان های شکسته، پوسیده یا آسیب دیده با ریشه های دست نخورده نیز کاربردی می باشد. با انجام این روش، دندان ترک خورده، ساییده یا شکسته ترمیم شده و به روشی مناسب ترمیم می شود. یکی دیگر از رایج ترین زمینه های استفاده از تاج دندان، طراحی لبخند می باشد. روکش دندان روشی بسیار موثر و پرکاربرد برای اصلاح طرح لبخند می باشد. البته بزرگترین مزیت روکش ها بهبود ظاهر دندان ها می باشد، آنها لبخندی روشن تر و یکنواخت تر برای شما به ارمغان می آورد. مهم است بدانید با توجه به روکش های انتخابی می توانند بیش از ده سال دوام بیاورند.
روکش دندان یکی از انواع روش های زیباسازی و ترمیم دندان می باشد به خصوص اگر شرایطی وجود داشته باشد که دو یا چند روکش دندان مورد نیاز باشد. این یکی از رایج ترین انواع روش ها برای زیبا و جذاب کردن دندان ها به شمار می رود. زیرا نزدیک ترین روکش به دندان طبیعی است. هیچ گونه کششی در لثه ایجاد نمی کند. استفاده سالم و راحت به اندازه در روکش دندان اهمیت دارد. روکش‌های زیرکونیومی یکی از دلایل اولویت هستند زیرا هم نیاز زیبایی و هم ساختار راحت دندان را ارائه می‌کنند. این روکش های دندان دارای گزینه های رنگی هستند. می توانید با دندانپزشک خود مشورت بگیرید تا رنگ مورد نظر خود را روی دندان هایتان اعمال کنند.
برخی از افراد ممکن است تنها یک روکش را در صورت شکستگی یا پوسیدگی دندان ترجیح دهند. اما اکثر مردم برای ایجاد لبخندی متقارن و یکنواخت شش تا هشت روکش را انتخاب می کنند. هشت دندان قدامی فوقانی رایج ترین روکش هایی هستند که استفاده می شود.
البته بزرگترین مزیت روکش ها بهبود ظاهر دندان ها می باشد، آنها لبخندی روشن تر و یکنواخت تر برای شما به ارمغان می آورد. مهم است بدانید با توجه به روکش های دندانی انتخابی می توانند بیش از ده سال دوام بیاورند.
https://drmaryam-mohammadi.ir/post/119/%D8%B9%D8%B5%D8%A8-%DA%A9%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AC
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تعمیر پکیج بوتان + رفع انواع ارور و خطا پکیج 1sogand 0 341 2023/10/27، 10:07 AM
آخرین ارسال: 1sogand
  قیمت ایمپلنت دندان در کرج در سال 1402 مشخص شد masi76kiya 0 622 2023/04/10، 06:52 PM
آخرین ارسال: masi76kiya
  راهنمای خرید انواع یخچال ایستاده از بهترین فروشندگان geekgirl 1 1,070 2022/02/14، 12:31 PM
آخرین ارسال: milad_shafipour
  فروش انواع آبسرد کن استیل صنعتی geekgirl 0 746 2022/01/29، 11:41 AM
آخرین ارسال: geekgirl
  یخچال پرده هوا چیست؟ آشنایی با انواع یخچال رو باز فروشگاهی milad_shafipour 0 754 2021/08/28، 05:39 AM
آخرین ارسال: milad_shafipour
  فروش ویژه انواع یخچال پرده هوا خوابیده و ایستاده milad_shafipour 0 816 2021/05/19، 06:20 AM
آخرین ارسال: milad_shafipour
  شیر سرد کن | قیمت انواع شیر سرد کن صنعتی milad_shafipour 0 802 2020/10/10، 10:17 AM
آخرین ارسال: milad_shafipour
  انواع بلبرینگ ، تسمه ، کاسه نمد و سایر کالاهای صنعتی nik952148 0 795 2020/09/22، 07:29 AM
آخرین ارسال: nik952148
  قیمت انواع اندازه های شیر سرد کن صنعتی | شرکت یونیک milad_shafipour 0 900 2020/07/13، 12:33 PM
آخرین ارسال: milad_shafipour
  فروش انواع بلبرینگ و رولبرینگ های صنعتی،راهسازی،کشاورزی،ماشینی و زنجیر صنعتی و غیره nik952148 0 841 2020/05/04، 06:49 AM
آخرین ارسال: nik952148

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان