امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عکاسی نوزاد بدون دردسر!
نوزادان! نوزادان همه جا هستند. به طوري كه هر كسي كه اطراف من است، يا باردار است و يا يك نوزاد دارد.من دوست دار واقعي نوزادان هستم. من عاشق ظاهر صورتی و کمی چروکیده ی آن ها هستم. بويي كه مي دهند را نیز دوست دارم،بویی همانند بوي پودر بچه یا شیر خشک. و همچنین عاشق صداهايي كه آن ها ایجاد می کنند هستم .
ولي هر چقدر هم كه نوزادان شيرين باشند، سوژه هاي ساده اي براي عكاسي نيستند و برای همین اینقدر عکس نوزاد ارزشمند است. در اينجا ٦ نكته عکاسی سشن نوزادیتان به بهترین نحو وجود دارد.
1. زودتر از موعد برنامه ریزی کنید!
اگر روشنايي استوديويي نداريد ، ( كه خودم هم ندارم) بايد مطمئن شويد كه نور به طرز مناسبي از پنجره هاي اتاق انتخاب شده برای روز عكاسي به داخل مي تابد. اگر در آتلیه نوزاد عکاسی می کنید که خیالتان راحت است که تمام امکانات وجود دارد.
شما همچنين مي خواهيد بدانيد كه والدين چه حسي نسبت به لباس هاي نوزادشان و طرز پوشش او دارند. من عاشق برهنگي نوزاد ، لباس هاي رنگ صورتي ، و همچنين لباس پر چين او وعکس نوزاد گرفته شده ، هستم. در حالي كه ممكن است عده اي از والدين اين ها را دوست نداشته باشند. پس قبل از عكاسي از اين موضوع مطمئن شويد . از پدر و مادر بخواهيد نوزاد را برهنه كنند ولي اگر قبول نكردند ، از این کار پرهيز كنيد.
اگر والدين با عكاسي نوزاد برهنه مشكلي نداشتند، به آن ها پيشنهاد دهيد كه لباس هاي نوزاد را حداقل ١ ساعت قبل از عكاسي دربياورند. در اين صورت جايي از خطوط لباس ها روي بدن او باقي نخواهد ماند . من حتي به مشتريانم مي گويم كه در زمان عكاسي ،پوشک نوزاد را شل ببندند.اگرچه مي شود اين خطوط را در فتوشاپ تصحيح كرد اما من به زمان اصلي عكاسي بيشتر از فتوشاپ توجه مي كنم.
2. آماده باشید
مطمئن شويد كه هر چيزي كه نياز داريد را به خوبي آماده كرده ايد و در دسترس خود قرار داده ايد. نوزادان سرخورده و بي تاب هستند بنابراين شما بايد ابتكار عمل در برنامه ريزي به خرج دهید.
اگر از نور استوديويي استفاده مي كنيد ، بايد حداقل ١٠ دقيقه قبل از شروع جلسه ي عكاسي آماده باشيد. اين كار به شما اين امكان را مي دهد كه قبل از قرار گرفتن نوزاد در اتاق عكاسي، بتوانيد چند عكس براي امتحان بگيريد.
اين مورد در رده ي دوم قرار دارد اما به ياد داشته باشيد كه سنسور ها و لنز ها بايد قبل از شروع چك شوند. شما نمي توانيد عكاسي را متوقف كنيد ،چون مطمئنا شما سنسور و لنز دوربين خود را روي يك محل خاص متمركز كرده ايد. نوزادان به اندازه ي بزرگترهايشان بخشنده نيستند. آن ها مانند بمب ساعتي هستند و مطمئنم كه والدين نيز با اين نظر موافق اند، اینکار گرفتن عکس نوزاد را سخت تر میکند.

• شب خوب بخوابيد! شما بايد همواره صبور و پر انرژي باشيد .شما وارد خانه ای می شوید كه افرادش بیشتر از یک ساعت استراحت نکرده اند! چيزي كه كسي نمي خواهد ببيند و تجربه كند ، والديني هستند كه خسته شده و صبرشان به سر آمده است. بنابراين با انرژي و يك خواب خوب حاضر شويد.
3 . به جزئیات توجه کنید 
از تمركز كردن و دريافت جزئيات نترسيد. بيشتر عكس نوزاد هايي كه من از می گیرم با دیافراگم بسیار پایینی (گسترده) هستند که باعث ایجاد یک عمق میدان سطحی می شود. من نمي گويم كه اين روش براي همه مفيد و كارساز است ولي من از اين روش استفاده مي كنم و دلايل زيادي نيز برايش دارم.
نوزادان فقط براي مدتي آنقدر كوچك هستند من مي خواهم روي جزئياتي مانند : پاهاي كوچك ، انگشتان كوچك ، و … آن ها تمركز كنم قبل از اينكه آنقدري بزرگ شوند كه اسكيت سواري كنند و باله برقصند! اين اتفاق زودتر از آنچه فکر کنید رخ خواهد داد.
عمق میدان سطحی باعث ايجاد حس لطافت و صميميت مي شود ، كه هر دو براي عكاسي در اين نوع جو بسیار موثر و مناسبند.
• دليل اصلي اين كه من در بيشتر سشن های عكاسي ام اين گونه عكس نوزاد مي گيرم ، اين است كه این نوع عکس ها ،به نظر بنده حقیر، به به تصویر کشیدن سرعت و ناگهانی دنياي نوزاد كمك مي كنند. در اين حالت ، اگر چه هر چيزي كه اطراف شماست مورد توجه و واضح نيست ، ولي چيزي كه مورد نظر شماست ، كاملا واضح خواهد بود.
5. ایجاد تصاویر
ايجاد كردن عكس ها درواقع انتشار آن احساس ، مکان و … زمان عکسبرداری است كه رويدادي رخ داده است. در اين حالت شما مشغول تعريف كردن داستاني راجع به احساساتي هستيد كه در زمان تولد نوزاد وجود داشته است. و همچنين خوش آمد گويي به انسان كوچكي كه به تازگي وارد خانواده اي شده است . هرخانواده ای با دیگری متفاوت است، اما هر خانواده اي خاص است و بايد به صورت مستند ثبت شود. به طور مثال:
اگر در خانه عكاسي مي كنيد ، مثل اين خواهد بود كه در يك مهد نوزاد قرار داريد. پس ،از آن عكسبرداری كنيد! محيط اطراف را ثبت کنید. اين كار براي آن ها مانند گنجي خواهد بود كه به يادشان مي آورد كه خانه ي آن ها وقتي كوچولوي دوست داشتنيشان به خانه و قلب آن ها آمد چگونه بود.
چه در آتلیه نوزاد و چه در خانه يا محل خاص ديگر ، توجه داشته باشيد كه عكسي بگيريد كه دقيقا نشان دهد كه خانواده در زمان تولد نوزاد چگونه بوده اند .

6. خواهشا انعطاف پذیر باشید
شما بايد انعطاف پذير باشيد. تغییرات زيادي حین عكاسي از یک نوزاد کوچک وجود دارد كه مي توانند غير قابل بيش بيني باشند.
هر سكسكه را به صورت دوست داشتني كنترل كنيد. من متقاعد شده ام كه نوزادان مي توانند تنش و نا اميدي ما را احساس كنند و به آن همانگونه پاسخ می دهند. به همین ترتیب اگر بتوانيم آرامش خود را حفظ كنيم ، آن ها نيز آرام خواهند بود. 
اگر مجبور به متوقف كردن شديد ، اين كار را انجام دهید.اگر نوزاد در آستانه ي فرياد زدن است ، عكاسي را متوقف كرده و اجازه دهيد که مادر و پدر نوزاد را آرام كرده و به او غذا دهند ، اورا وادار به آروغ زدن كنند ، جاي اورا عوض كنند و یا هرکار دیگری که لازم است . اگر اجازه دهید کودک بی قرار شود...متاسفم عزيزم.. كاري نمي توانم برايت انجام دهم ... ، در نهايت شما خودتان را باید سرزنش کنید. نوزاد را درك كرده و اجازه دهيد که سشن را پیش ببرد.
اگر نوزاد فقط كمي نا آرام است ، شما احتمالا اذیت نخواهید شد. ولي از طرف ديگرممكن است مادر او نيز عصبي و ناراحت باشد. شما بايد او را نيز در نظر داشته باشيد. از او بخواهيد اگر مايل است ، عكاسي را متوقف كنيد تا اوآرامش خود را بازیابد و نوزادش را در آغوش بگیرد.آخرين چيزي كه شما مي خواهيد مادري است كه از اذيت شدن نوزادش ناراضي است.
به خودتان وقت بیشتری بدهيد من هيچوقت سشن عكاسي نوزادي نداشته ام كه بيشتر از نيم تا يك ساعت طول كشيده باشد. شايد هم من خوش شانس بودم ولي من هميشه در حين كارم اگر لازم باشد ٢ ساعتی وقفه ایجاد مي كنم تا وقتي براي غذا خوردن ، عوض کردن پوشک، آرام شدن و … براي نوزاد باشد.
چيزهاي مهم ديگري نيز وجود دارند كه بايد هنگام عكاسي از نوزاد به ياد داشته باشيد. خوشبختانه موارد كمي كه من به اشتراك گذاشته ام به شما كمك خواهند كرد.
آتلیه بارداری-آتلیه عکس بارداری-بهترین آتلیه بارداری-آتلیه کودک-آتلیه تخصصی کودک-آتلیه عکس کودک-آتلیه عکاسی کودک-بهترین آتلیه کودک-آتلیه معروف کودک-آتلیه کودک سها -عکاسی نوزاد در منزل
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آشنایی با تجهیزات عکاسی amelia 0 450 2022/09/20، 06:51 AM
آخرین ارسال: amelia
  عکاسی دیجیتال tina 0 751 2020/04/15، 12:55 PM
آخرین ارسال: tina
  درمان بواسیر خارجی بدون جراحی golia70 0 1,050 2020/01/09، 06:48 AM
آخرین ارسال: golia70
Smile زیبایی بینی بدون جراحی و با تزریق فیلر mino 1 1,470 2019/04/22، 01:35 PM
آخرین ارسال: mino
  آموزش عکاسی دیجیتال reza9780 0 1,549 2019/03/13، 09:40 PM