انجمن استودیو توپو مرجع طراحان و توسعه دهندگان
مسافران قشم حتما بخوانند! - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن استودیو توپو مرجع طراحان و توسعه دهندگان (http://topostudio.ir)
+-- انجمن: انجمن سبک زندگی (http://topostudio.ir/Forum-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B3%D8%A8%DA%A9-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C)
+--- انجمن: گردشگری و مهاجرت (http://topostudio.ir/Forum-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA)
+---- انجمن: گردشگری ایران (http://topostudio.ir/Forum-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+---- موضوع: مسافران قشم حتما بخوانند! (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%B4%D9%85-%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF)مسافران قشم حتما بخوانند! - امیرعلی 96 - 2020/01/18

جزیره ی زیبای قشم که دارنده فضای سبز مخصوص و بکری است قدمتش به دوران ساسانیان میرسد و تحت عنوان مطرح ترین جزیره ی کشور ایران شناخته شده‌است . این جزیره دارنده سواحلی بزرگ و متنوع است . کنار دریا آن مرجانی , صخره ای و شنی ست .
در شرایطی‌که بخواهید با هواپیما و به صورت هوایی به قشم هجرت نمائید بازه یک ساعت و نیم در راهید در شرایطی که قطار را برگزینید 19 ساعت تا بندر عباس در مسیرید و با خودروی فردی 14 ساعت در منش میباشید .
قشم علاوه بر تفریحات آبی رنگ و غواص که داراست به دلیل عمر نواحی تاریخی جالب جذابی هم دارااست .
مردمان قشم که در نواحی جنوبی مرزو بوم میباشند مثل دیگر ساکنین استان های جنوبی به لهجه پارسی حرف می نمایند و زبان ی بندری دارا‌هستند .
پایکوبی ها و آئین های سنی و مذهبی مقام ویژه ای درین جزیره دارا‌هستند , دیدنی ترین و مهم‌ترین آن ها عبارتند از : مولودی خوانی , قبله دعا , عید باستانی صیاد و زنبیل گردانی است .
از سوغات و صنعت های دستی آن می توان نان تمشی زیور آلات ساخته شده با دست از سنگ و صدف و خورش قلیه ماهی و ادویه های تند اسم پیروزی .
و از جاذبه هلی جالب آن می شود به دره ی ستارگان , جزیره هنگام , بیشه حراء , لافت و جزیره هرمز اشاره نمود .
راهنمای مسافرت به قشم
جزیره قشم از جزیره‌ها استان هرمزگان و یک کدام از هدف های دوست داستنی توریسم کشورمان به شمار می‌آید . قشم که به جزیره شگفتی‌ها هفتگانه کشور‌ایران هم دارای اسم و رسم است وسیع ترین جزیره غیر جداگانه عالم و در شرایط حیاتی و راهبردی دهانه تنگه هرمز قرار گرفته است . مساحت این جزیره حدود 1491 کیلومتر مربع می‌باشد که خویش از اکثری از کشورهای عالم نظیر سنگاپور , هنگ کنگ , مالدیو و بحرین بزرگتر است . در [url= https://u.to/dkZCFw]تور ارزان قشم[/url] از این جزیره دیدن فرمایید .

قدمت این جزیره به دوران مادها گشوده می‌گردد . این جزیره بعد از اسلام پایین اشراف خلفای مسلمان در آمد البته بعدها حکومت های دیگری بر رمز عمل آمدند و در طی دوران این جزیره مورد اعتنا بازرگانان اروپایی قرار گرفت . جزیره قشم به تصرف پرتغالی ها درآمد و سالیان طولانی زیر سلطه آن ها بود البته به کارایی امام قلی خان سردار سپاه فرمانروا عباس صفوی پس گرفته شد . البته در وسط دورن قاجار این جزیره پایین سیطره انگلیسی ها در آمد ولی دوباره به جمهوری اسلامی ایران گشوده گردانده شد .
آب و هوای قشم
آب و هوای قشم گرم و مرطوب است در فصول گوناگون دمای هوا فراوان متغیر می‌باشد . به تدریج هوا از خرداد استارت به گرم شدن می نماید , در سه ماه فصل تابستان به نقطع ی عطف خویش میرسد . البته شایسته ترین زمان هجرت با تور لحظه نهایی قشم آخرها فصل‌زمستان و بهار میباشد .
رویکرد های مهاجرت به قشم
برای مسافرت به کیش یکسری مورد موجود هست . هواپیما , قطار , اتوبوس و ماشین فردی . پراحت ترین وسیله برای هجرت به قشم هواپیما می‌باشد ولی یک کدام از شایسته ترین وسایل نقلیه برای این هجرت ماشین فردی هست . جزیره قشم دارنده جذابیت های فوق العاده ای است . ولی به دلیل پراکندگی آن ها در صورتیکه اتومبیل فردی خویش را همراه داشته باشید به راحتی به تمام این جاذبه ها دسترسی خواهید یافت . در مهاجرت با خودرو به بندرعباس رفته و آن گاه با لندینگ کرافت به همراه ماشین خویش راهی جزیره گردید .
در هتل های قشم آیتم های متنوعی موجود است که بسته به دارایی ای که برای این هجرت اختصاص داده اید می‌توانید گزینش فرمایید . هتل های گران قیمت مثل هتل سورینت , هتل آرتا , هتل ارم و هتل های ارزان مثل هتل آسماری , هتل دیپلمات , هتل پرشین گلف مهیا ارائه سرویس ها به مهمان‌ها و گردشگران این جزیره میباشند