انجمن استودیو توپو مرجع طراحان و توسعه دهندگان
ایجاد فرم تماس در وردپرس - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن استودیو توپو مرجع طراحان و توسعه دهندگان (http://topostudio.ir)
+-- انجمن: انجمن کامپیوتر و اینترنت (http://topostudio.ir/Forum-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D9%88-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA)
+--- انجمن: کامپیوتر (http://topostudio.ir/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+--- موضوع: ایجاد فرم تماس در وردپرس (/Thread-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3)ایجاد فرم تماس در وردپرس - eh3an2010 - 2019/07/09

ایجاد فرم تماس در وردپرس و یا هر وبسایت دیگری از ملزومات طراحی سایت است. آیا شما هم به دنبال اضافه کردن یک فرم تماس در سایت خود هستید؟ همانطور که می دانید هر وبسایت به یک فرم تماس نیاز دارد، بنابراین افراد می توانند در رابطه با  محصولات و خدمات با شما تماس بگیرند. در این آموزش، ما به شما نحوه ایجاد فرم تماس در وردپرس به صورت مرحله به مرحله و بدون نیاز به کدنویسی به شما توضیح می دهیم.

چرا به فرم تماس نیاز دارید؟
بدون داشتن فرم تماس نمی توانید آدرس ایمیل خود را در وب سایت اضافه کنید. بنابراین مردم نمی توانند به شما ایمیل بزنند.
در ادامه سه دلیل مهم برای ایجاد فرم تماس به جای چسباندن آدرس ایمیل در یک صفحه هنگام طراحی سایت بیان می شود:
  •  حفاظت از هرزنامه
ربات های اسپم یا هرزنامه به طور مرتب برچسب آدرس ایمیل وب سایت هارا پاک می کنند. در واقع هنگامی که آدرس ایمیل خود را در وب سایت قرار می دهید، شروع به دریافت بسیاری از ایمیل های اسپم می کنید. از سوی دیگر، هنگامی که از یک فرم تماس استفاده می کنید، تقریباً می توانید از تمام ایمیل های هرزنامه خلاص شوید.
  • اطلاعات ثابت
هنگام ارسال ایمیل، مردم همیشه اطلاعاتی را که شما نیاز دارید ارسال نمی کنند. با استفاده از یک فرم تماس، می توانید دقیقا همان اطلاعاتی را که می خواهید بدانید از کاربران دریافت کنید. (مانند شماره تلفن، بودجه و غیره)
  • صرفه جویی در وقت
فرم تماس بهترین راه صرفه جویی در زمان است که می توانید تصور کنید. زیرا به غیر از اطلاعات ثابتی که در بالا به آن اشاره کردیم، می توانید از اطلاعات ثابت فرم نیز استفاده کنید تا به کاربر اتفاق مراحل بعد را اطلاع دهید. ماننداینکه بگویید  یک ویدئو تماشا کنید یا ۲۴ ساعت صبر کنید تا پاسخ دریافت کنید. در نتیجه کاربران چندین پرسش را برای شما ارسال نمی کنند.


[تصویر:  contactformpreview.png]

در ادامه با انجام مراحل زیر نمونه ای از فرم تماس وردپرس را ایجاد می کنیم.

استفاده از پلاگین فرم تماس
در حالی که چند پلاگین فرم تماس وردپرس به صورت آزاد و رایگان وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید، ما به شما نصب پلاگین WPForms را برای ساخت فرم تماس با ما پیشنهاد می کنیم. برای نصب پلاگین بر روی منوی Plugins و زیر منوی Add New کلیک کنید. سپس  مطابق تصویر زیر در کادر جستجو نام افزونه WPForms را تایپ کنید. در نهایت روی دکمه install کلیک کنید. پس از نصب پلاگین از فعال شدن آن مطمئن شوید.