انجمن استودیو توپو مرجع طراحان و توسعه دهندگان

نسخه‌ی کامل: راهنمای خرید بهترین برند پنجره ترمال بریک
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک یکی از انواع پنجره های آلومینیومی است. با ما همراه باشید تا با ویژگی های ترمال بریک آشنا شوید. یک مرز محافظ، بین قسمت بیرونی قاب پنجره آلومینیومی ترمال بریک و بخش داخلی آن را در نظر بگیرید. این لایه‌ی عایق مخصوص، کمک می‌کند که حتی زمانی که قسمت خارجی قاب پنجره آلومینیومی ترمال بریک، در حال یخ‌زدن است، قسمت داخلی آن یخ نزند. همچنین باعث می شود، تراکم و انباشته‌شدن بخار و یخ نازک در قسمت داخلی، متوقف شود و حتی لوازم و اثاثیه داخل اتاق  نیز از رطوبت در امان بمانند.
بهترین پروفیل پنجره ترمال بریک
در بهترین پروفیل ترمال بریک استفاده از تیغه‌های پلی آمید در پروفیل آلومینیومی، باعث می‌گردد تا ضریب انتقال حرارت آلومینیوم از ۲۰۳ به زیر ۴ کاهش پیدا کند. در واقع در بهترین پروفیل پنجره دوجداره ترمال بریک، پلی آمید رسانایی را در آلومینیوم قطع می‌کند. شکل و نحوه قرارگیری پلی‌آمید و مشخصات پروفیل در تعیین این عدد نقش مهمی را ایفا می‌کنند. در بهترین پروفیل ترمال بریک تیغه‌های پلی آمید با استفاده از دستگاه‌های مخصوص به هر یک از جدارهای پروفیل آلومینیوم دوخته می‌شوند.
بهترین پروفیل ترمال بریک شامل دو ویژگی زیر می‌باشد :
دوخت صحیح پلی آمید :
دوخت پلی آمید باید به صورت کاملا صحیح و توسط دستگاه‌های مخصوص انجام گیرد که در غیر این صورت امکان دارد در بعضی از نقاط اتصال تیغه‌ها با پروفیل آلومینیوم کاملا قطع شود که این موضوع باعث کاهش مقاومت رسانایی آلومینیوم می‌شود.
مقاومت مکانیکی کشوها :
در طراحی پنجره جهت تولید باید حتما به مواردی چون وزن لنگه و عرض و ارتفاع بازشو از پروفیل‌های مناسب و استاندارد استفاده شود.
مزایای استفاده از پنجره‌های دوجداره ترمال بریک
پنجره‌های دوجداره ترمال بریک، نویز، حرارت و سر و صدا را حدود صد برابر کمتر از پنجره‌های معمولی آلومینیومی انتقال می‌دهند. در پنجره‌های دوجداره ترمال بریک یک لایه اضافی تعبیه شده است که امنیت داخل ساختمان را تا چند برابر افزایش می‌دهد، همین طور این پنجره‌ها در برابر انتقال حرارت و اشتغال بسیار مقاوم هستند.
پنجره‌های دوجداره ترمال بریک طول عمر و دوام بالایی دارند و کمتر دچار فرسایش و خوردگی می‌شوند، از این رو به هزینه تعمیر و نگهداری بالایی نیاز ندارند. استفاده از درب و پنجره‌های ترمال بریک باعث ۳۸ درصد کاهش اتلاف انرژی حرارتی در زمستان، ۳۲ درصد کاهش اتلاف انرژی در تابستان، ۲۸ درصد کاهش مصرف سوخت و ۲۰ درصد کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری اولیه تاسیسات می‌شود.
جنس خوب و شیوه ساخت‌ پنجره‌های ترمال بریک باعث شده است، که این پنجره‌ها برای مناطق زلزله‌خیز کاربردهای فراوانی داشته باشند. پنجره‌های دوجداره ترمال بریک دارای ساختار انعطاف‌پذیر و خوبی هستند و این انعطاف پذیری در قسمت‌های داخلی و خارجی پنجره کاملا نمایان است.
یکی دیگر از مزیت‌های پنجره ترمال بریک این است، که قسمت‌های داخلی و خارجی می‌توانند رنگ‌های متفاوتی داشته باشد و با توجه به شرایط خاص پروژه می‌توان از پنجره با رنگ‌های متنوع استفاده کرد.
اگر قصد خرید پنجره مناسب برای ساختمان مسکونی یا تجاری را دارید، ممکن است بین پنجره‌های یو پی وی سی و پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک که به شکلی خاص طراحی شده‌اند، مردد باشید. پنجره‌های ترمال بریک در مقایسه با انواع دیگر، در برابر عوامل جوی مختلف و کاهش مصرف انرژی برتر هستند.
با این وجود سایر انواع پنجره‌ها، هنوز هم محبوبیت خود را دارند و مورد استفاده قرار می‌گیرند و در شرایط متفاوت هر دو نوع این پنجره‌ها می‌توانند کاربردی و مقرون به صرفه باشند. البته در این شرایط معمولا تصمیم‌گیری برای مشتری کمی سخت و پیچیده است و در این مواقع ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، که با کارشناسان آپند تماس بگیرید، تا با دریافت مشاوره تخصصی، بتوانید بهترین و به صرفه‌ترین انتخاب را داشته باشید.
انواع یراق آلات مورد استفاده در پنجره های آلومینیومی ترمال بریک
یراق آلات ذیل را می‌توان در ساخت پنجره‌های آلومینیومی ترمال استفاده‌کرد که گروه صنعتی نوین اسپروز نیز، به منظور تنوع بخشی به تولیدات خود (هم تنوع در کیفیت و هم تنوع در قیمت)، از آنها استفاده می‌کند.

  1. یراق آلات لولایی تک حالته

  2. یراق آلات لولایی دوحالته

  3. یراق آلات لولایی فرانسوی

  4. یراق آلات لولایی فولکس واگنی

  5. یراق آلات لولایی محوری

  6. یراق آلات لولایی آکاردئونی

  7. یراق آلات کشویی

  8. یراق آلات کشویی لیفت اند اسلاید
محاسبه قیمت پنجره ترمال بریک
قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک با توجه به عوامل و فاکتور های مختلفی تعیین می شود. قبل از بررسی این عوامل باید بگوییم که قیمت پنجره ترمال بریک به دلیل ویژگی ها و مزایای منحصر به فردی از جمله دوام، زیبایی و استحکام بی نظیر، به کارگیری قطعه پلی آمید و یا پلی اورتان  به منظور جلوگیری از خارج شدن حرارت و … نسبت به قیمت انواع پنجره های نرمال و یا پنجره های upvc و پنجره های چوبی بیشتر خواهد بود. 
از جمله موارد تاثیر گذار بر قیمت درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک می توان به موارد زیر اشاره کرد:
برند پروفیل مصرفی
همانطور که می دانید پروفیل های مصرفی در تولید پنجره های دوجداره ترمال بریک در برند های مختلفی موجود هستند. گروه صنعتی نوین اسپروز در ساخت تمامی درب و پنجره های خود از بهترین و با کیفیت ترین پروفیل های موجود در بازار از قبیل آکپا ایران، آلترال، بندینی و … با توجه به درخواست مشتری استفاده خواهد کرد.
ابعاد و اندازه فریم اصلی درب پنجره‌ها و تیپ بندی و ابعاد بازشوها 
ابعاد و اندازه کلی پنجره ها یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت پنجره ترمال بریک محسوب می شود.
برند یراق آلات و نوع بازشو
یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت نهایی پنجره دوجداره، موضوع یراق آلات پنجره ترمال بریک است که از تنوع بالایی در نوع بازشوها از قبیل کشویی، لولایی، دوحالته، لیفت اند اسلاید، فولکس واگنی،آکاردئونی و… برخوردار است. علاوه بر این مورد بعدی که بر قیمت نهایی موثر است، برند یراق آلات مصرفی که از اهمیت بالایی برخوردار است. به دلیل اهمیت بالایی برند یراق آلات مصرفی در ماندگاری و کارایی، در صورت استفاده از برند های متفرقه و نا معتبر یراق آلات، نتیجه نهایی دچار افت کیفیت و کارایی خواهد شد.
کیفیت لاستیک‌های آب بندی و هوابندی
یکی دیگر از موارد حائز اهمیت در ساخت درب و پنجره، کیفیت متعلقات به کار برده شده است. ضرورت استفاده از مناسب ترین و با کیفیت ترین متعلقات و روش‌های ساخت با در نظر گرفتن روش ها و راهکار های  گوناگون در اسمبل کردن درب و پنجره ترمال بریک موضوعی است که باید همواره مورد توجه قرار داده شود.
نوع شیشه مورد استفاده
شیشه ها تحت تاثیر عوامل و موارد مختلفی از قبیل ضخامت شیشه هر‌جداره، رنگی بودن شیشه و برند شیشه مصرفی از قیمت های متفاوتی برخوردارند. در ضمن شیشه سکوریت و شیشه لمینت هر کدام قیمت گوناگونی خواهند داشت.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید درب و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک بر روی لینک زیر کلیک کنید:
https://sprouzwindow.com/%d9%be%d9%86%d8%ac%d8%b1%d9%87%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d9%84%d9%88%d9%85%db%8c%d9%86%db%8c%d9%88%d9%85%db%8c-%d8%aa%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%84-%d8%a8%d8%b1%db%8c%da%a9/