انجمن استودیو توپو مرجع طراحان و توسعه دهندگان

نسخه‌ی کامل: یخچال صندوقی سردین کالا
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
فریزر صندوقی
[تصویر: %D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D8%AF%D8...%D8%A8.jpg]
فریزر صندوقی یکی از تجهیزات مهم بسیار کارآمد با مصرف انرژی پایین در صنایع برودتی سردین کالا می باشد، که در چند سال اخیر بیشترین استفاده را دارند. این فریزرها با این که حجم کمی را نسبت به فریزر ایستاده اشغال می کنند، پس برای خانه های کوچک و خانواده های کم جمعیت کاربرد زیادی دارد، ولی حجم بسیار زیادی از محصولات مواد غذایی را در خود جای می دهند. یخچال صندوقی و یا فریزر صندوقی صنعتی در دو نوع خانگی و صنعتی به بازار عرضه می شود، که نسخه های صنعتی آن استفاده ی بیشتری دارد. کوچک ترین سایز این نوع از فریزرها، فریزر 150 لیتری درب شیشه ای می باشد.
[تصویر: %D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D8%A8%D8...%DB%8C.jpg]
از کاربردی ترین و پرمصرف ترین نوع فریزرها، فریزر صندوقی فروشگاهی می باشد، که یکی از اقلام های ضروری برای نگهداری مواد غذایی در فروشگاه ها می باشد، و در گنجایش های مختلف برای مصارف خانگی و سوپری طراحی و تولید می شوند. 
[تصویر: %D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D8%B5%D9...%DB%8C.jpg]
یخچال بستنی دارای ترموستات دیجیتال هستند، که همین امر موجب شده در فروشگاه های زنجیره ای، امکان تجاری، سوپرمارکت و هایپرمارکت ها، بستنی فروشی و کافه ها مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت فریزر صندوقی را با توجه گنجایش، تعداد درب، نوع موتور موارد دیگر قابل تعیین می باشد.
[تصویر: %D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D8%B5%D9...%DB%8C.jpg]
عوامل موثر و مهم در هنگام خرید فریزر صندوقی
[تصویر: %D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D8%A8%D8...py%201.jpg]
 • میزان مصرف انرژی
همه ی فریزرها چون همیشه روشن و در حال کار کردن می باشند، انرژی بسیار زیادی را مصرف می کنند. پس خرید یک فریزری که کم ترین مصرف انرژی را داشته باشد، به عنوان فریزر صندوقی کم مصرف شناخته شده اند.
شما می توانید طبق برچسب انرژی ای که فریزرها دارند، را مطالعه کنید، و فریزرهایی که مصرف انرژی A+ دارند، را خریداری کنید.
 • میزان استفاده از فریزر
این مسئله به این برمی گردد، که میزان خرید خانواده ی شما چقدر می باشد، و یا حتی تعداد اعضای خانواده ی شما چقدر است، و عادت های غذایی خانواده ی شما به چه صورتی می باشد.
معمولاً افرادی که شغل آن ها شکار کردن حیوانات می باشد، پس به فضای زیادی برای نگهداری گوشت حیوانات شکار شده ی خود احتیاج دارند، تحت عنوان فریزر صندوقی گوشت مورد استفاده قرار می گیرند. 
[تصویر: %D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D8%AE%D8...%DB%8C.jpg]
 • شرایط آب و هوای و دما محیط
تمام فریزرها طوری طراحی شده اند، که بتوانند مواد غذایی ها را در دمای صفر درجه فارنهایت (18- درجه سانتی گراد) نگه داری کنند. اما ممکن است توانایی آن ها برای انجام این کار تحت تاثیر دمای محیط بیرون فریزر قرار بگیرد.
اگر فریزرها را در فضای سربسته و یا حتی داخل خانه نگه داری می کنید، جای نگرانی وجود ندارد، اما اگر در حیاط و یا گاراژ قرار می دهید، که آب و هوا و و دما در آن جا بسیار متغیر است، پس باید از مدل هایی که متناسب با این مکان ها هستند، استفاده شود.
این امکان وجود دارد که فریزرهای معمولی در این شرایط آب و هوایی خیلی زود از کار بی افتند.
 • سازماندهی مواد غذایی
یکی از بهترین مزیت های فریزرهای ایستاده نسبت به فریزرهای صندوقی این است، که مواد غذایی را به خوبی سازمان دهی و در آن جا قرار می گیرند، در این صورت می توانیم مواد غذایی مورد نیازمان را به آسانی و راحتی پیدا کرده، و از آن استفاده کنیم.
هم چنین به دلیل اینکه این فریزرها از قفسه هایی تشکیل شده است، می توانیم موادغذایی های مختلفی را در آن ها نگه داری کنیم. در صورتی که در فریزرهای صندوقی این گونه نیست، باید همه ی مواد غذایی ها را کنار بزنیم، تا بتوانیم محصول مورد نظر خودمان را پیدا کنیم، هم چنین برای استفاده از آن باید خم شوید.
 • سیستم یخ زدای دستی و یا خودکار
زمانی که فریزر شما دچار یخ زدگی شود، کارایی آن به شدت پایین می آید، و در بعضی از مدل های این فریزر باید زمان بسیار زیادی را صرف کنید، تا بتوانید این کار را به صورت دستی انجام دهید.
معمولاً فریزرهایی که این سیستم را به صورت خودکار انجام می دهند، (فریزر بدون برفک) معمولاً قیمت بالاتری داشته، و دارای صدای بیشتری هستند، و در عوض شرایط  بهتر و راحت تری را برای شما فراهم کرده، و کارایی بیشتری را از خودشان نشان می دهند.
 • نمایشگر ترموستات
وجود نمایشگرها باعث می شود، که در فریزرهای صندوقی دمای یخچال را کنترل کرده، و شما را از میزان آن مطلع سازند.
 • تعبیه مکان های خاص
در بعضی از فریزرهای صندوقی قسمتی قرار داده شده است، که دمای آن جا پایین تر از بقیه قسمت های فریزر می باشد، و می توان موادی مانند بستنی ها را در آن جا نگهداری کنیم، چون نمی خواهیم بستنی ها بیش از حد اندازه یخ بزنند، و سفت شوند که دیگر قابل خوردن نباشند. 
بهترین مارک یخچال فریزر صندوقی خانگی
[تصویر: %D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D8%AF%D9...%D8%B1.jpg]
 • فریزر خانگی تک درب 260 لیتر
[تصویر: %D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D8%B5%D9...%DB%8C.jpg]

مشخصات فنی فریزر خانگی تک درب 260 لیتر
ابعاد 
110*61*83 سانتی متر
جنس بدنه
گالوانیزه
گنجایش
260 لیتر
دما
22- درجه
قدرت موتور
1.4 اسب 
رنگ بدنه
زرشکی، آبی، سفید 
ترموستات
مکانیکی
 • فریزر خانگی دو درب 260 لیتر 
[تصویر: %D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D8%B5%D9...%DB%8C.jpg]

مشخصات فنی فریزر خانگی دو درب 260 لیتر
ابعاد                   
110*61*83 سانتی متر
جنس بدنه
گالوانیزه
گنجایش
260 لیتر
دما
22- درجه
قدرت موتور
1.4 اسب 
رنگ بدنه
زرشکی، آبی، سفید 
ترموستات
مکانیکی

فریزر صندوقی هایپری

[تصویر: %D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D8%B5%D9...%DB%8C.jpg]
مشخصات فنی فریزر هایپری 300 لیتر
جنس بدنه                             
گالوانیزه                 
جنس درب 
شیشه
گنجایش
300 لیتر 
نوع عایق 
تزریق فوم
درب
کشویی
ترموستات 
مکانیکی


منبع: https://sardinkala.ir/category/%D9%81%D8...9%82%DB%8C