انجمن استودیو توپو مرجع طراحان و توسعه دهندگان

نسخه‌ی کامل: بورس بازاری برای سرمایه گذاری تمام افراد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
بورس یک بازار برای سرمایه گذاری تمام افراد جامعه می باشد . اساس کار این بازار بزرگ ، تقسیم سود و زیان احتمالی بین تمامی شرکا می باشد . برای اینکه بتوانید به بیشترین سود در مقابل کمترین ضرر دست یابید ، نیازمند آشنایی با مفاهیم بازار بورس هستید . در این قسمت به شرح برخی از این مفاهیم اولیه از جمله انواع بازار می پردازیم :

در ابتدا به مفهوم بازار اولیه می پردازیم . بازار اولیه زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که سرمایه و دارایی برای اولین بار مورد استفاده قرار میگیرد و وارد جریان معامله می شود . در این نوع بازار ها شرکت مربوطه سرمایه مورد نیاز خود را به صورت مستقیم تامین می کند . در واقع برای تامین سرمایه مورد نیاز آن را به صورت سهام به فروش می رساند .
در ادامه به مفهوم بازار ثانویه می پردازیم . بازار ثانویه بازاری است که دارایی ها و سهام هایی که در بازار اولیه مورد معامله قرار گرفته اند ، دوباره مورد معامله قرار می گیرد . در واقع سهام های شرکت ها دوباره به فروش می رسد .
امروزه جهت آموزش تخصصی تمامی دانش و اطلاعات مربوط به بورس و سرمایه گذاری ، دوره های آموزش مختلفی نظیر دوره بورس ، دوره تحلیل تکنیکال و ... برگزار می گردد.
[تصویر:  5c2f523c8920d1546605116.jpeg]