انجمن استودیو توپو مرجع طراحان و توسعه دهندگان

نسخه‌ی کامل: خدمات کامپیوتری
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
خدمات کامپیوتری
امروزه با پیشرفته شدن دنیای تکنولوژی  خدمات کامپیوتر از اهمیت بالایی برخوردار گردیده و برای همه روشن شده است چون اغلب کارهای اداری با کامپیوتر و لب تاپ انجام می شود و در صورت نبودن این تکنولوژی انجام این امور غیر ممکن می شود. به طور مثال نرم افزارهایی مثل نرم افزار حسابداری، نرم افزار آفیس و نرم افزارهای اتوماسیون در امور روزمره ادارات شرکت ها و مراکز مختلف سبب تسهیل در کارها شده است همچنین خدمات کامپیوتری کارها را ساده تر کرده و منجر به این شده فشار کار روزانه کارکنان کمتر شود به طوری که پرسنل در شرکت می توانند درکوتاه ترین زمان بهترین بازدهی را به عمل بیاورند.
مزایای خدمات شبکه:
اشتراک فایل: خدمات شبکه  امکان دسترسی یافتن به فایل ها و جلوگیری از ایجاد دو فایل به صورت یکسان را برای اشخاص ایجاد می کند. – اشتراک چاپگر: در صورتی که از کامپیوتر استفاده می نمایید امکان دارد پرینتر را هم لازم داشته باشید، توسط شبکه چندین کامپیوتر می توانند از یک پرینتر استفاده کنند.
شبکه های بازی: توسط شبکه های کامپیوتری در منزل و یا جاهای دیگر، می توانید از بازی های شبکه ای لذت ببرید.
ارتباط و مشارکت : استفاده از خدمات شبکه برای کارمندان این شرایط را مهیا می کند تا فایل های خود را به اشتراک بگذارند و کارهای همدیگر را ببینند، و از نقطه نظرهای یکدیگر بهره مند شوند.
دسترسی از راه دور: استفاده کردن از خدمات شبکه باعث ایجاد حفظ بهره وری، پویایی و تحرک بیشتری را در کاربر ایجاد می کند. کاربر می تواند بدون حضور در محل کار به فایل، داده و پیام ها در هر کجا که هست دسترسی پیدا نماید که به اصطلاح گفته می شود دورکاری. این دسترسی می تواند به دستگاه های دیجیتال شخصی و دستگاه های تلفن همراه باشد.
حفاظت از اطلاعات: خدمات شبکه به شما کاربران این کمک را می کند تا بتوانید اطلاعات شخصی و شرکتی خودتان را روی یک سرور بیرون از محل سکونت و یا کار خود روی نوارهای پشتیبان گیری، لوح فشرده و یا دیگر وسایل ذخیره سازی کنید.
پشتیبانی شبکه
پشتیبانی شبکه ، از مهم ترین فعالیت مجموعه کامرینو در زمینه شبکه است و بعنوان یکی از اساسی ترین نیازهای شرکت ها، موسسات، کارخانجات، هتل ها، آموزشگاه ها بوده و به خاطر رشد روزافزون فناوری اطلاعات در تمام حیطه های کسب و کار باعث شده تا تمام محیط های تجاری، اداری، آموزشی، صنعتی احتیاج زیادی به پشتیبانی شبکه ، راه اندازی و نصب تجهیزات سیسکو شبکه و سرویس های مربوط به آن داشته باشند.
دوربین مدارسته
دوربین مداربسته برای اولین بار در سال ۱۹۴۲ در شهر آلمان توسط شرکت زیمنس به جهت رویت پرتاب موشک های v2 نصب گردید. کلمه دوربین مداربسته برگرفته شده از کلمه closet circuit television است که به اختصار به آن CCTV گفته می شود از نظر معنای لغوی دوربین مداربسته یک جعبه جادویی هست، دوربین مدار بسته به تمام دوربین هایی گفته می شود که در جای خود ثابت بوده و تصویر را به یک یا چند محل دیگر می فرستد بطوریکه بیشتر این دوربین ها در حفاظت، نظارت و تحت نظر سیستم های مانیتورینگ امنیت هستند.
شارژ کاتریج
از آن جایی که می دانید چاپگر ها در دو نوع جوهر افشان و لیزری ساخته می شوند ، هر کدام از آن ها مشخصات مخصوص خود را داشته و برای کار به خصوصی استفاده می شوند . تفاوت مذکور در فرایند چاپ بطور مستقیم بر روی کیفیت پایانی چاپ و سرعت چاپ ارتباط داده می شود . پس نخستین موردی که باید در هنگام تهیه کردن هر پرینتر به آن توجه شود تکنولوژی آن پرینتر در چاپ است . در صورت مراجعه به بازار ، متوجه شده اید که چاپگرها در انواع مختلفی تولید شده اند و هرکدام از آن ها قیمت متفاوتی دارند . اگر در صورتی که قبل از خریدتان ، نیاز خود را ندانید و انتخاب درستی نداشته باشید این امکان وجود دارد که در اثر تبلیغات زیاد ، هزینه های گزافی را متحمل شوید .