امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقش مشاوره با وکیل طلاق در اصفهان چیست؟
#1
وکیل طلاق یا وکیل خانواده باید دارای تجربه در پرونده های مختلف و درصد موفقیت بالایی در پرونده های طلاق باشد. بهترین وکلای طلاق را به شما معرفی خواهیم کرد .
اولین قدم برای یافتن یک وکیل خوب طلاق در هر نقطه از کشور برای پرونده های طلاق و جدایی ، درخواست از دوستان و اقوام است. افرادی که به دلیل مشکلات خانوادگی به وکیل طلاق در اصفهان مراجعه کردند و به نتیجه مطلوب رسیدند.
وکیل طلاق در اصفهان اظهار میکند: هزینه ها در طلاق همیشه یکی از دغدغه های اصلی در جریان طلاق زوجین بوده و هست. بالاخره زمانی که میخواهیم کارمان سریع تر پیش برود باید هزینه کنیم اما قبل از هر چیزی باید ببینیم گرفتن وکیل در طلاق و استفاده از مشاوره طلاق برایمان سودی دارد یان نه ؟ آیا گرفتن وکیل برای طلاق در اصفهان به صرفه است ؟
قبل از بررسی و براورد هزینه وکیل برای طلاق در اصفهان لازم است تا با مزایای مراجعه به وکیل طلاق در اصفهان و وظایف آن صحبت کنیم.
طبق تعریفی که وکیل طلاق در اصفهان ارائه داده است طلاق یک تأسیس حقوقی است و باعث می شود که یک ازدواج به صورت قانونی به پایان برسد و زوجین از یکدیگر جدا شوند.
از اصلی ترین آثار طلاق این است که زوجین دیگر تعهدی به انجام وظایف سابق در مقابل هم ندارند و در واقع این وظایف و تعهدات ساقط می شود.

نقش مشاوره با وکیل طلاق در اصفهان چیست؟

متأسفانه با این که طلاق در خیلی از موارد می تواند مفید باشد و باعث رهایی طرفین از یک رابطه ی اشتباه شود اما عده ای به دلایلی که غالبا قابل سازش است تصمیم به طلاق می گیرند و همین امر متأسفانه باعث این شده است که سال به سال آمار طلاق در کشورمان افزایش پیدا کند.
در هر صورت در چنین شرایطی زوجینی که تصمیم به طلاق می گیرند خوب است به وکیل خانواده اصفهان برای طلاق مراجعه کنند تا به صورت بهتر و اصولی تر این راه را در پیش بگیرد. اگر در اصفهان زندگی می‌کنید و به هر دلیل گرفتار پروسه طلاق گشته‌اید می ‌توانید از طریق تماس با موسسه حقوقی حامد امیری ، از مشاوره با بهترین وکیل طلاق در اصفهان بهره ‌مند شوید.

انواع طلاق چیست؟

وکیل طلاق بیان می کند که طلاق به چند دسته تقسیم بندی می شود که به ترتیب زیر است:
• طلاق رجعی
• طلاق بائن
• طلاق خلع
• طلاق مبارات
• و سه طلاقه
در ادامه به تعریف هر یک از این نوع طلاق ها می پردازیم.

اگر طلاق توسط وکیل برای طلاق در اصفهان صورت گیرد چه مزایایی خواهد داشت:
الف) در کمترین زمان ممکن، طلاق انجام خواهد شد.
ب) نیازی به حضور زن و مرد در دادگاه نخواهد بود.
پ) نیازی به حضور زن و مرد در جلسات مشاوره و یا داوری نیست و وکیل به جای آنها در جلسات مشاوره و داوری شرکت خواهد کرد.
ت) اگر طلاق توافقی باشد، توافقات زن و مرد توسط وکیل صورت جلسه، و مطابق آن حکم صادر خواهد شد.
حامد امیری وکیل خوب در اصفهان برای طلاق دانش آموخته رشته حقوق قضایی و دارای پروانه پایه یک وکالت اماده برای ارائه خدمات وکالت و مشاوره در انواع دعاوی حقوقی ، کیفری ، خانواده و … با تکیه بر اطلاعات علمی و تعهد کاری می باشد.

طلاق به درخواست زوج

همه بر این تصور هستند که مرد حق طلاق بی قید و شرط دارد و می تواند در هر زمانی و به هر علتی زن را طلاق دهد. البته این تصور اشتباه نیست و در قانون مدنی نیز این حق بیان شده است، اما از آن جایی که اعطای این حق با روح عدالت در تعارض بود، برای مرد نیز کمی محدودیت مقرر شده است.
بنابراین ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی به این صورت اصلاح شد:« مرد می تواند با رعایت شرایط مقرر در این قانون ، با مراجعه به دادگاه تقاضای طلاق همسرش را بنماید.» همچنین در قانون حمایت از خانواده نیز مراحلی تعیین شده است برای مرد که به هنگام طلاق باید انجام بدهد.
هم اکنون و به موجب صحبت های وکیل خانواده و قانون حمایت خانواده مرد برای این که زن خود را طلاق دهد باید به دادگاه مراجعه کند. اولین مرحله ای که دادگاه تعیین می کند این است که امر طلاق را به داوری ارجاع می دهد.

زمانی که طلاق به داوری ارجاع داده شد و در واقع قرار داوری صادر شد، زن و شوهر وظیفه پیدا می کنند که در طی یک هفته یکی از نزدیکان و آشنایان خود را که متأهل و دارای حداقل سی سال سن است و همچنین نسبت به مسائل شرعی و اجتماعی و خانوادگی آشنایی دارد را تحت عنوان داور به دادگاه معرفی بنمایند.
حال اگر یکی از طرفین شخصی با چنین ویژگی هایی در اطراف خود نداشت و یا به آن ها دسترسی نداشت و یا چنانچه شخص داوری را قبول نکرد، می توانند از دیگر افرادی که واحد الشرایط هستند انتخاب و آن ها را به دادگاه معرفی کنند. و در نهایت چنانچه هر یک از زوجین نتوانست داور به دادگاه معرفی کند، دادگاه مبادرت به تعیین داور برای او می کند.

وکیل طلاق اصفهان ذکر کرد پس از آن که امر به داوری ارجاع داده شد و داوری حکم صادر کرد، این حکم صادر شده از سوی داوری باید به دادگاه ارائه شود.
به دیگر بیان ارجاع دادن امر طلاق به داوری تنها جنبه ی تشیرفاتی دارد و خود دادگاه مجددا آن را بررسی می کند و چنانچه تشخیص دهد که ادامه ی زندگی مشترک برای طرفین دیگر ممکن نیست، گواهی عدم امکان سازش صادر خواهد کرد.

باید یاد آور شد که دفاتر طلاق و ازدواج تنها در صورتی که گواهی عدم امکان سازش ارائه شود اقدام به اجرای صیغه ی طلاق می کنند.
اما وکیل خبره طلاق در اصفهان این نکته را افزود که گواهی عدم امکان سازش طبق قانون حمایت از خانواده تنها به مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ به طرف اعتبار دارد.
حال اگر در این مدت سه ماهه طرفین برای ثبت طلاق به دفاتر طلاق و ازدواج مراجعه نکرده و این گواهی را ارائه ندهند دیگر این گواهی اعتبار خود را از دست می دهد. و طرفین باید مجدد اقدام به دریافت آن کنند.
مهم ترین نکته در طلاق از سوی مرد این است که مرد در این حالت موظف است حق و حقوق زن را به صورت تمام و کمال بپردازد. این حق و حقوق شامل تصنیف یا نصف شدن اموال، اجرت المثل ایام زوجیت، نحله، نفقه، مهریه و موارد دیگر از جمله حضانت فرزدان و … می شود.

دعوای طلاق به درخواست زوجه

آن طور که وکیل امور طلاق در اصفهان بیان می کند در قانون برای زن راه هایی پیش بینی شده است که به موجب آن ها می تواند شخصا تقاضای طلاق بکند، این راه ها عبارت هستند از:

طلاق خلع

کمی پیشتر طلاق خلع را تعریف نمودیم. طلاق خلع به طلاقی گفته می شود که زن از شوهر خود بیزار است حالا به هر دلیلی و دیگر تمایل به ادامه ی زندگی مشترک با او را ندارد.
بنابراین می تواند با بخشیدن مالی که ممکن است به میزان مهریه و یا بیشتر باشد شوهر را راضی به طلاق دادن کند.
همانطور که سابق بر این نیز گفتیم در طلاق خلع برای مرد حق رجوع وجود ندارد اما باید یادرآور شد که زنان در این نوع از طلاق نسبت به مابذل حق رجوع دارند، به این معنا که می توانند نسبت به آن چه که بخشیده اند رجوع کنند.

مراجعه کردن به دادگاه و درخواست طلاق

برای زنان در قانون حق و حقوقی پیش بینی شده است که اگر بتواند عمل نکردن به آن ها را از سوی شوهر اثبات کند می تواند به دادگاه مراجعه نموده و تقاضای طلاق کند.
یکی از این موارد نفقه است. در صورتی که مرد از دادن نفقه امتناع ورزد و یا توان پرداخت نفقه را نداشته باشد، زن می تواند با ثابت کردن این مورد در دادگاه شوهر را وادار به طلاق دادن بکند.
مورد دیگر عسر و حرج است که پیشتر کامل آن را تعریف نمودیم. در صورتی که زن بتواند در دادگاه عسر و حرج را به اثبات برساند مطابق با مصادیقی که در ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی عنوان شده و یا دیگر مصادیق به تشخیص قاضی، می تواند به دادگاه درخواست طلاق بدهد.

غیبت شوهر برای مدتی بیش از چهار سال

طبق بیانات وکیل حرفه ای و خبره طلاق اصفهان در قانون مدنی عنوان شده است که اگر شوهری برای مدتی بیشتر از ۴ سال غایب مفقود الاثر باشد، برای همسر او این امکان به وجود می آید که به دادگاه مراجعه نموده و تقاضای طلاق بدهد.
در چنین شرایطی دادگاه اقدام به انتشار آگهی برای ۳ نوبت هر یک به فاصله ی یک ماه در روزنامه ی کثیر الانتشار می کند و اگر یک سال از تاریخ آخرین آگهی گذشته باشد و شخص غایب حاضر نشده باشد دادگاه حکم موت فرضی او را صادر می کند.

متوسل شدن به شروط ضمن عقد نکاح و گرفتن وکالت برای طلاق

زوجین در ضمن عقد نکاح بنا به حکم ماده ۱۱۱۹ قانون مدنی می توانند شروطی را که با مقتضای عقد نکاح تعارضی نداشته باشد درج کنند، حال اگر زوجه در ضمن عقد نکاح شروطی درج نموده باشد به نحوی که در صورت تخلف از آن ها برای او حق طلاق ایجاد شود، می تواند به دادگاه مراجعه نموده و پس از آن که تخلف زوج از شرط را ثابت کرد از حق خود که وکالت در طلاق است استفاده کند.


https://hamedamiri.com
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دستگاه آسیاب چکشی چیست و چه کاربردی دارد؟ geekgirl 0 144 2024/04/27، 07:36 PM
آخرین ارسال: geekgirl
  ارسال بار به آلمان | مشاوره رایگان 02144762571 geekgirl 0 223 2024/03/14، 05:54 PM
آخرین ارسال: geekgirl
  دستگاه پلت خوراک دام چیست و چه کاربردی دارد؟ geekgirl 0 223 2024/03/11، 04:29 PM
آخرین ارسال: geekgirl
  کانوایر چیست؟ geekgirl 2 886 2024/02/12، 06:52 PM
آخرین ارسال: tupilas
  استرچ پالت چیست؟ | انواع دستگاه استرچ geekgirl 0 318 2024/01/19، 12:47 PM
آخرین ارسال: geekgirl
  کویل آبگرم داکت اسپلیت چیست و چه وظیفه ای دارد؟ geekgirl 0 293 2023/12/22، 11:49 AM
آخرین ارسال: geekgirl
  خرید سردخانه صنعتی - مشاوره رایگان و محاسبه قیمت felora79 0 317 2023/11/28، 10:59 AM
آخرین ارسال: felora79
  سردخانه چیست؟ | فروش | لیست قیمت | ساخت سردخانه صنعتی geekgirl 0 308 2023/11/27، 06:41 AM
آخرین ارسال: geekgirl
  تنقیه چیست؟ masi76kiya 0 948 2023/04/07، 10:52 AM
آخرین ارسال: masi76kiya
  استرچ پالت دستی چیست؟ geekgirl 0 769 2023/01/05، 04:18 PM
آخرین ارسال: geekgirl

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان