امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مزیت های نرم افزار حسابداری
#1
سیستم های دستی حسابداری، ثبت روزانه ده ها یا حتی صدها سند حسابداری، محاسبات دستی، بایگانی دفاتر، اشتباهات و تلاش های فراوان برای تراز کردن حسابها و... با ورود نرم افزار حسابداری به پایان رسید. یکی از هزاران فرآیندهایی که با ورود اینترنت و کامپیوتر دگرگون شد حسابداری است. حسابداری را در گذشته به عنوان یک شغل بسیار سخت که نیاز به دقت و ظرافت فراوان دارد می شناختند. در حالی که امروزه شرکت های بزرگ با اسناد بسیار زیاد، همگی توسط یک حسابدار سطح متوسط به سادگی اداره می شوند.
ورود نرم افزار حسابداری
از اولین نرم افزارهای حسابداری که در ایران بسیار شایع شدند، نرم افزارهای هلو، رافع و تدبیر بودند. این نرم افزارها بسیار محدودتر از نرم افزارهای امروزی بودند اما به دلیل تحولی که در حوزه حسابداری پدید اورده بودند به سرعت توسط تعداد بیشماری از شرکت ها پذیرفته شدند. به دلیل سادگی این نرم افزارها، متقاضیان شرکت در رشته های حسابداری و سایر رشته های مرتبط با آن مانند حسابرسی به سرعت افزایش یافت. زیرا یک دانشجوی ساده نیز می توانست به سرعت کار با این نرم افزارها را بیاموزد و در شرکت های مختلف استخدام شود.
مزیت های نرم افزار حسابداری
سیستم های حسابداری به شما کمک میکنند تا حساب های مالی مختلف را ایجاد کرده و در زمان به وقوع پیوستن یک سند حسابداری به سرعت بتوانید توسط انها، اسناد خود را در سیستم ثبت کنید.
 نرم افزارهای حسابداری به شما کمک می کند تا هر زمان ترازنامه شما صحیح باشد. در سیستم های قدیمی و دستی شما باید در پایان هر دوره حسابداری یا سال مالی، ترازنامه تهیه کنید و اگر ترازنامه تراز نباشد، مشکلات زیادی برای پیدا کردن مغایرت حسابها خواهید داشت. در صورتی که در نزم افزار حسابداری، تمامی حسابهای هر لحظه تراز هستند.
در صورت نیاز به تهیه گزارش های مالی، با زدن یک دکمه و چند کلیک هر گزارشی که نیاز باشد از سیستم دریافت می شود و سرعت انجام گزارش گیری بسیار افزایش میابد.
نرم افزارهای حسابداری فضای کمی را اشغال میکنند. در واقع آنها درون سیستم کامپیوتری شما هستند. بنابراین ذخیره سازی اطلاعات به فضای خاصی احتیاج ندارد. امکان بکاپ گیری از اطلاعات و ذخیره آنها در مکان های مختلف وجود دارد. بنابراین احتمال از بین رفتن اطلاعات به صفر می رسد.
در ادامه به معرفی نرم افزار حسابداری سینا و ویژگی های آن می پردازیم.
امکان استفاده از برنامه به صورت شبکه و یا تحت وب
نرم افزار حسابداری سینا به صورت پیش فرض و با توجه به نوع تقاضای مشتری قابلیت استفاده دو کاربر در شبکه به صورت همزمان را دارد. و در صورت نیاز به استفاده کاربران بیشتر، کافی است با هماهنگی با واحد فروش شرکت تعداد کاربران مد نظر خود را افزایش دهید. همچنین در صورتی که می‌خواهید از نرم‌افزار به صورت دورکاری یا تحت وب استفاده نمایید می‌توانید نسخ تحت وب را تهیه نمایید.
دسترسی به قسمت های مختلف
از آنجا که وجود امنیت یکی از ضرورت‌ های اصلی در امور مالی محسوب می‌شود، امکان تعریف محدودیت در بخش های مختلف برنامه در نرم افزار حسابداری سینا تعریف شده است. بنابراین در این نسخه می توان برای هر کاربر به صورت جداگانه و یا با تعریف نقش برای کاربران به صورت کلی، دسترسی های مد نظر به قسمت های مختلف برنامه را ایجاد و یا محدود کرد.
اجرای نرم افزار حسابداری روی تمامی ویندوزها
یکی از ویژگی های مهم نرم افزار حسابداری سینا امکان نصب بر روی تمامی ویندوزهای (server – xp- ۷۸۱۰۱۱( می‌باشد.  کاربر به سرعت و آسانی می‌تواند نرم افزار را نصب کند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان