امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سفری به سرزمین چکمه ای؛
سفری به سرزمین چکمه ای؛ فلورانس شهر هنر و هنرمندان و معماری های اعجاب انگیز تور ایتالیا سرزمین چکمه ایایتالیا سرزمین چکمه ای؛ فلورانس شهر هنر و هنرمندان و معماری های اعجاب انگیز[تصویر:  Pizza001.jpg]هر کدام از این عناوین کافیست که ساز سفر کوک کنیم و عازم شویم. پس از بررسی های فراوان از میان شهرهای وسوسه کننده ی ایتالیا مانند میلان، ونیز، رم و شهرهای دیگر فلورانس را برای مقصد انتخاب کردم و بلیط و کارهای ویزا رو انجام دادم. خیلی دوست داشتم که یه سفر دوره ای به همه شهرهای مشهور ایتالیا برم ولی چون زمانم محدود بود فقط میتونستم یکی رو انتخاب کنم. بالاخره کارها رو انجام دادم و به سمت فلورانس پرواز کردم. فلورانس در قرن نوزدهم مدتی پایتخت کشور ایتالیا بود. و اکنون نیز به عنوان پایتخت فرهنگی و هنری ایتالیا شناخته می شود. فلورانس به عنوان میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. این شهر را به راستی می توان فارغ از موزه های بی شماری که در آن وجو.د دارد به عنوان موزه ای سر باز به حساب آورد که جای جای آن دیدنی است.[تصویر:  01714005972761312638.jpg]در فلورانس با تاکسی اتوبوس و قطار می توان به نقاط مختلف جا به جا شد و هزینه آنها نیز مناسب است. البته در مناطق قدیمی و مرکز شهر باید پیاده قدم زد. اولین مقصدم پل تاریخی وکیو است که بر روی رودخانه ی آرنو قرار گرفته است که از جذابیت های آن وجود مغازه های جواهرات فروشی بسیار زیبا و گران قیمت در دو طرف پل می باشد و نیز گالری های مختلف فروش مجسمه و تابلو های نفیس که نظر هر بیننده ای را جلب می کند.

چاپ مقاله ثبت شرکت ترخیص کالا پارکت کاغذ دیواری[تصویر:  ir2291.jpg]روز دوم هم پس اینکه یک صبحانه مفصل خوردم عازم پیاده روی شدم و به سمت میدان سینیوریتا شدم. میدانی تارخی که اطراف آن را مجسمه ها و بدل هنرمندان ایتالیا و تندیس های مختلف پر کرده است. شنیدن موزیک کلاسیک زنده در جای جای شهر فضای خاصی را برای پیاده روی به وجود می آورد و لذت عجیبی را در انسان به وجود می آورد. بعد از پیاده روی به سمت مجموعه باغ های افیزی و بازدید از تندیس ها و موزه نقاشی راهم را ادامه دادم. و تقریبا تا ظهر طول کشید که بتوانم همه این مکان ها را به خوبی ببینم.[تصویر:  Manoeu_Blogsky_Florence_Pisa_10.jpg]بعد از صرف غذا که در ایتالیا با وجود انواع پیتزا و پاستا بسیار هیجان انگیز است تصمیم گرفتم به بازدید از کلیسای دوئمو یا همان سانتاماریا که از بزرگترین کلیساهای جهان است بروم. گنبد بسیار بزرگ و سفالی این کلیسا به نوعی نماد شهر فلورانس نیز به حساب می آید. ورود به بالای گنبد برای دیدن مناظر شهر نیز برای عموم آزاد است و از آنجا می توان دیدی کلی از شهر به دست آورد و شهر زیبای فلورانس را از بالا دید.[تصویر:  Pizza-italy.jpg]مسیر بعدی مجموعه گالری های پیتی بود. اقامت در فلورانس و دیدنی های آن معطوف به خود شهر نمی شود و می توانید با استفاده از تور های فراوانی که در آنجا موجود است از مراکز دیدنی سیه نا و پیزا و لوکا دیدن کنید و همچنین سری به منطقه روستایی سن جیمینانو که طبیعت بکر و زیبایی دارد بزنید. من خودم دو روز کامل رو به این بازدید ها اختصاص دادم و خیلی هم خوش گذشت.[تصویر:  hhi4880-palazzo-pitti.jpg]موزه آکادمیک یکی دیگر از موزه های مشهور فلورانس است. شهرت این موزه بیشتر به خاطر وجود تندیس مشهور 5متری داوود اثر آنژ که از شاهکارهای عصر رنسانس است می باشد. باز هم ظهر و باز هم کلی پیتزا فروشی و پاستا فروشی اصیل که نا خوداگاه به سمتشون کشیده می شوید.[تصویر:  img_4705.jpg]بعد از ظهر به میدان و کلیسای سانتاکروچه و آرامگاه های مشهور گالیله و آنژ و غیره که در داخل این کلیسا دفن شده اند را بازدید کردم. روز دیگری نیز سپری شد و بعد از خواب حسابی برای برگشتن آماده شدم و به سمت فرودگاه حرکت کردم. دل کندن از این شهر بسیار سخت بود و خیلی زود با آن انس گرفته بودم. امیدوارم تجربه های این سفر بتونه برای برنامه ریزی هایی که قصد دارید انجام بدید مفید باشه.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان