امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سفرنامه فرانسه
سفرنامه فرانسه. پاریس شهر رمانتیک تور فرانسه پاریس شهری رمانتیک فرانسه را به نام کشور رمانتیک می شناسند. کشوری پر از عاشقانه ها. همین ها کافیست که هر کسی عزم دیدن این کشور را در سر داشته باشد. باید بگویم در صورتی که بتوانید اثبات کنید که قصد پناهندگی ندارید قانع کردن مامور سفارت چندان دشوار نیست. اثباتش هم مشکل بزرگی نیست و با نشان دادن مدارک شغلی و گردش مالی و سند املاک می توانید وی را قانع کنید. برای سفارت فرانسه مصاحبه ای در کار نبود و زیاد هم طول نکشید تا تماس بگیرن و بگویند که ویزا آماده است. بعد از اینکه کارای سفر رو انجام دادم و ویزا رو گرفتم به سراغ گرفتن بلیط رفتم و خیلی زود در تاریخ مناسب بلیط هام رو دریافت کردم. بعد از یه پرواز که من بیشترش رو خواب بودم به فرودگاه پاریس رسیدم. گیتی که برای مسافران غیر اروپایی در آنجا وجود داشت بسیار خسته کننده بود حسابی الاف شدیم. دو ساعتی طول کشید تا مهر ورود رو زدن و برای شروع یک سفر، حسابی توی ذوقمون خورد. بعد از خروج از فرودگاه اما پاریس واقعا زیبا احساس آرامش عجیبی به آدم میداد و خستگی رو از بین میبرد. بر خلاف بسیاری از شهرها که مناطق مرکزی پاریس بافت قدیمی خود را حفظ کرده و خبری از آسمان خراش ها و ساختمان های بلند نیست و در عوض بافت جدید و ساختمان ها در اطراف و حاشیه شهر قرار گرفته اند. خیابان های مرکز شهر خود همانند موزه ای است و قدم زدن در آنها حسی بسیار دلنشین داشت.[تصویر:  04.jpg]سیستم حمل و نقل فرانسه گزینه های زیادی در دسترس شما قرار می دهد که استفاده از مترو بی شک به صرفه ترین مورد است. قدم زدن در خیابان شانزالیزه بسیار جذاب است. خیابانی که با مجسمه های گوناگونی که با طلا تزیین شده اند خود به مانند موزه ای سر باز است و جالب اینکه این خیابان پر است از موزه های مختلف. موزه هایی پر از نقاشی ها و آثار حیرت انگیز. کوچه هایی پر از کافه ها و در نهایت موزه ی مورد علاقه من موزه ی انولید. مغازه های پوشاک فروشی نیز در این خیابان وجود داشت که قیمت های آنها مناسب بود. مقصد بعدی ما برج ایفل بود. برجی مشهور که کمتر کسی نام آن را نشنیده و یا تصویر آن را ندیده است. شهر پاریس از بالای ایفل بسیار جالب است و نمای کلی آن را می توانید ببینید و عکاسی کنید.
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت موکت کفپوش لمینت دیوار پوش
[تصویر:  france02.jpg]جاذبه ی دیگری که پیشنهاد می کنم حتماً امتحان کنید سوار شدن بر کشتی در رود سن و لذت بردن از فضای اطراف رودخانه است. افسانه ها و داستان های فراوانی در مورد این رودخانه وجود دارد که فضای عاشقانه ای را به تصویر می کشد. بعد از تجربه کشتی سواری در سن به سمت کلیسای نوتردام حرکت کردیم کلیسایی زیبایی بود. نمای بیرونی آن انسان را شیفته ی خود می کرد.[تصویر:  paris_1.jpg]فرشته های مختلفی که در آنجا قرار داشت و فضای داخلی که شبیه به موزه بود هم جالب بود. البته ترجیحاً چون داخل آن محل عبادت است از بردن دوربین و گذاشتن کلاه خود داری کنید و به اعتقادات آنها احترام بگذارید. بعد از سفری خسته کننده به هتل رفتیم و به استراحت مشغول شدیم. صبح روز بعد مقصدمان کلیسای سکره یا قلب مقدس بود. هر چه از زیبایی این کلیسا گفت نمی تواند واقعیت را متصور شود. این کلیسا از زیباترین کلیساهای دنیاست و در داخل آن پر است از نقاشی ها و مجسمه های خارق العاده از مسیح و فرشتگان. خیابان شانزه لیزه از اماکن خوب برای خرید کردن است که هر برندی در آنجا شعبه دارد و رستوران ها و کافه های مجلل و مشهور دنیا نیز در این مکان شعبه دارند و می تواند پیشنهاد های وسوسه کننده ای داشته باشید برای صرف غذا و نوشیدنی.[تصویر:  paris_4.jpg]البته نا گفته نماند که تعداد زیاد گداها در این خیابان شاید کمی آزار دهنده باشد. از دیگر نکاتی که در سفر به پاریسانتظار دیدنش را نداشتم فرسوده بودن واگن ها و سیستم مترو بود. البته اتوبوس های دو طبقه ای در سطح شهر وجود دارند که شما را در کل شهر می گردانند و به چند زبان اماکن مختلف و تاریخچه آنها را برایتان بازگو می کنند. از اماکنی که در این روز بازدید کردیم میدان کنکورد و پاستیل و نیز میدان سن میشل بود. میدان شارل دوگل و تاق نصرت پیروزی هم اماکنی بود که زمان زیادی را برایشان اختصاص ندادیم و پس از گرفتن تصاویری به یادگار از آنجا عبور کردیم. برنامه ای که از قبل مشخص کرده بودیم این بود که یک روز کامل را برای بازدید از موزه لوور بگذاریم. ولی زمانی که به این موزه ی زیبا رفتیم برنامه را عوض کردیم و روز بعد را هم برای بازدید از موزه اختصاص دادیم. باید اعتراف کنم که حتی اختصاص دو روز کامل نیز برای این موزه عجیب کم بود و بسیاری از قسمت های مختلف را ندیدیم. به همین دلیل سعی کنید بخش هایی که قصد دیدن آنها را دارید مشخص کنید. مثلا من قسمت ایران و تابلو مونالیزا و چند اثر مشهور دیگر و قسمت مصر را توانستم در این دو روز بازدید کنم و بسیار لذت بخش و عجیب بود. آثار عجیبی که شاید در مورد تاریخ ایران فقط در این موزه می توانید مشاهد کنید. مقصد بعدی ما که علاقه عجیبی به آثار باستانی و مشهور داشتیم کاخ ورسای یا همان کاخ ناپلئون بود. دروازه ی آن و بسیاری دیگر تزئینات داخلی از طلا بودند.[تصویر:  658133_739.jpg]تور لیدرها داستانهای عجیبی در مورد این کاخ و کسانی که ساکن آن بوده اند می گفتند. از جمله داستان هایی در مورد همسر ناپلئون ژوزفین. حیاط بزرگ کاخ با تعداد زیادی استخر و حوض و مجسمه زیبایی خاصی دارد. از جمله اماکن جذاب که ایرانی ها علاقه خاصی به دیدن آن دارند گورستان پرلاشر و دیدن قبر صادق هدایت است. از آنجا هم به سمت موزه انولید حرکت کردیم. موزه ای پر از آثار و سلاح ها و وسایل سربازان به جا مانده از زمان جنگ. این موزه نیز از جاهایی بود که من واقعا دوست داشتم. در نهایت باید بگم که چند روز برای دیدن پاریس خیلی کمه و ساید هفته ها هم نتونید اون جور که دوست دارید این شهر زیبا را بگردید و همه ی جاذبه های اون رو ببینید.[تصویر:  246848_180.jpg]
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان