امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راه های درآمدزایی
معرفی بهترین راه های درآمدزایی
سلام دوستان عزیز امروز میخوام بهترین راه های درآمد زایی رو بهتون معرفی کنم. راهکار هایی که در اختیارتون می گذارم هم مخصوص کسانی است که کار ندارند و به دنبال کار میگردند و هم مخصوص مدیرانی است که مجموعه ای را مدیریت میکنند و کسب و کار خودشون رو دارند.
بهترین راه های کسب درآمد
[img=0x0]https://mahanteymouri.ir/wp-content/uploads/2017/07/149514136150191.jpg[/img]
خیلی از افراد این سوال را از من میپرسند که آقای تیموری ما بیکار هستیم باید چکار کنیم؟ در رنج سنی بین 16 تا 30  این سوال را بیشتر از من می پرسند. به این موضوع فکر کردم که اگر من واقعاً در جایگاه این افراد بودم چه کاری انجام میدادم. تصمیمی که من با توجه به دانشم و در سال 96 در کشور می گرفتم این بود که میرفتم و به مدت دو سه ماه زمان می گذاشتم و در طول روز 17 -18 ساعت کار میکردم تا یک مهارت خوب و به روز را به دست بیاورم.
برای مثال برنامه نویسی اندروید و یا برنامه نویسی IOS که الان درآمدهای خوبی دارند. در حال حاضر اگر کسی برنامه نویسی اندروید بلد باشد به راحتی می تواند در ماه درآمدی بین 5-10 میلیون داشته باشد و اگر کسی برنامه نویسی IOS بلد باشد میتواند در بین 15 تا 20 میلیون کسب در آمد کند.
هدف
[img=0x0]https://mahanteymouri.ir/wp-content/uploads/2017/07/hajoxak-4.jpg[/img]
من تصمیم می گرفتم و میرفتم مهارتم را افزایش می دادم و اگر هنوز تفکر قدیمی خود را داشتم چه تصمیمی میگرفتم؟ من در سن 14-15 سالگی یک مدت بیکار شدم. در آن زمان در قم زندگی می کردم به پاساژ الزهرا رفتم و به یک موبایل فروشی گفتم که میخواهم اینجا به صورت رایگان کار کنم، ماه اول را رایگان کار کردم.
از ماه دوم گفتم که من پورسانت می گیرم و از آنجایی که با تلاش کار میکردم و با دقت کارها و رفتار صاحب مغازه با مشتریان را می دیدم کار را از او یاد گرفتم. هدف من هم همین بود که یک ماه رایگان کار کنم و کار را یاد بگیرم. صاحب مغازه با گرفتن پورسانت موافقت کرد و من توانستم در ماه دوم یک موتورسیکلت بخرم. این موضوع باعث افزایش اعتماد به نفس من شد و بعد از یکی دو ماه من به تهران آمدم.
یادگیری مهارت
[img=0x0]https://mahanteymouri.ir/wp-content/uploads/2017/07/business-team-with-an-idea_23-2147534052.jpg[/img]
پس یا به دنبال یادگیری مهارتی برای درآمدزایی باشید و یا حتی اگر شده برای چند ماه به جایی بروید و کار یاد بگیرید. بیکاری یک نوع مرض و بیماری است پس بیکار نمانید. نباید این مشکل را به گردن دولت، جامعه و یا پدر و مادر بیاندازید. شاید اینها نقش داشته باشند اما در نهایت تو مسئول هستی. مسئولیت زندگی خودت را قبول کن و یکی از این دو کار رانجام بده.
پدرم همیشه میگفت حتی اگر میخواهی کارگر یا کارمند هم باشی کارگر یک آدم پولدار و موفق باش. اگر میخواهی بروی و جایی کار یاد بگیری به شرکت و کسب و کاری برو که پولساز و موفق باشند نه اینکه به جایی برای کار بروی که طرف خودش درآمد مناسبی ندارد چه برسد که بخواهد به تو سود بدهد. ولی توصیه من به شما این است که اگر بیکار هستید به دنبال یادگیری مهارت بروید حتی اگر لازم باشد که 17-18 ساعت در طول روز زمان صرف کنید.
هوش مالی
دوستان در دوره هوش مالی و در ماه دوم یک قسمت خیلی جذاب داشتیم. به نام هرم مازلو شاید شما هم نام هرم نیازهای مازلو را شنیده باشید. در سن 17-18 سالگی با یک کارآفرینی صحبت میکردم و به او گفتم که من خیلی دوست دارم پولدار شوم چه کاری باید انجام دهم؟ او پاسخ داد که کار سختی نیست سعی کن نیاز مردم را برطرف کنی.
من پرسیدم یعنی چی؟ جواب داد فرض کن تهران 10 میلیون جمعیت دارد و 5 میلیون از آن ها هر کدام به تو 1000 تومن سود برسانند. چه اتفاقی خواهد افتاد؟ من یک لحظه فیسم تغییر کرد و جواب دادم میشه 5 میلیارد تومان و از اون شب من در این فکر بودم که چطور میتوانم یکی از نیازهای مردم را برطرف کنم. که پیک کتاب یکی از نیازهای آن زمان را برای مردم برطرف کرد و من ثروتمند شدم.
منبع: وبسایت ماهان تیموری
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان